Paniówki: Konkurs czytelniczy „W kręgu baśni i legend”

0
498

7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Paniówkach, odbył się konkurs czytelniczy „W kręgu baśni i legend”. Uczestnikami byli uczniowie klas II i III, którzy musieli się zmierzyć z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi baśni i legend zawartych w zbiorach „Śpiewająca lipka” i „Bajarka opowiada”.

    Konkursowi przyglądały się Kierownik Referatu Oświaty Gminy Gierałtowice Pani Małgorzata Szczęsny oraz Pani dyrektor Małgorzata Wiśniewska. Gościem specjalnym konkursu była pisarka Pani Julia Rozumek, która po jego zakończeniu opowiedziała uczestnikom m. in. o swojej pasji, o tym jak powstają jej książki, skąd czerpie natchnienie do swojej pracy. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali Pani Julii, padło wiele pytań i ciekawych odpowiedzi, a już na pewno wszyscy zapamiętają radę pisarki „żyj pasją, bądź dobrym człowiekiem, a będziesz szczęśliwy”.

   Należy dodać, że nagrody dla uczestników konkursu w postaci dyplomów i książek Pani Julii Rozumek zostały zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   Po spotkaniu, każdy chętny mógł uzyskać na swoim egzemplarzu książki autograf autorki.

Dziękujemy Pani Julii za poświęcony czas oraz panu Łukaszowi Cempurze za zorganizowanie konkursu i wartościowego spotkania.

info: sp im. jana pawła II w paniówkach