Paniówki: Konferencja podsumowująca dwutygodniowy test powietrza

0
333

Paniówki:

Zobacz czym oddychasz!

Zmień to

Konferencja podsumowująca dwutygodniowy test powietrza w Paniówkach.

Zakończył się dwutygodniowy pobyt mechanicznych płuc Polskiego Alarmu Smogowego w Paniówkach (Gmina Gierałtowice). To nie pierwsza wizyta płuc w tej gminie. Tym razem są jednak w dużo lepszej formie.

Miejsce: przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Paniówkach (Gmina Gierałtowice), ul. Zwycięstwa 44
Czas: poniedziałek, 16 stycznia 2023 r., godzina 10:00,

Uczestnicy:
– Leszek Żogała (wójt gminy Gierałtowice)
– Karolina Trzcionka (Prezes Fundacji „Better Future”)
– Wojciech Szczypka (lider Gierałtowickiego Alarmu Smogowego)

Dzięki masowej wymianie kotłów, którą potwierdza statystyka kotłów pozostałych w gminie (również w załączniku) już tylko co czwarty kocioł to kopciuch. Jeszcze kilka lat temu stanowiły zdecydowaną większość! To ma ogromny wpływ na jakość powietrza.

Nie byłoby to możliwe gdyby decyzje mieszkańców o wymianie kotłów ułatwiane przez stworzenie odpowiednich warunków do tego przez: 1) dostępność dotacji gminnych i krajowych, 2) uchwałę antysmogową woj. śląskiego oraz 3) dynamiczną akcję informacyjną prowadzoną przez społeczników Gierałtowickiego/Polskiego Alarmu Smogowego – ze wsparciem samorządu, szkół i lokalnych mediów!

Zapraszamy na doświadczenie tego autentycznego success story w trudnych czasach!

Jednocześnie chcemy przypomnieć mieszkańcom o kolejnych terminach uchwały antysmogowej (kotły pozaklasowe starsze niż z 2012 do wymiany do końca roku), ale i wspomnieć że dotacje lokalne w ramach PONE oraz ogólnokrajowe „Czystego powietrza” są nadal dostępne. A w czasach drożejącej energii wymiana źródła ciepła i termomodernizacja nie jest tylko wyrazem troski o zdrowie swojej rodziny i sąsiadów, ale też sposobem na ograniczanie wydatków na ogrzewanie.

⬇️⬇️⬇️