OSP Gierałtowice: VI festyn rodzinny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym

0
580

Wczoraj, tj. 19.05.18 r. po powrocie z zawodów sportowo-pożarniczych w Chechle (gdzie nasza kobieca drużyna zajęła II miejsce, jeszcze raz serdecznie gratulujemy!) nasza jednostka wraz z zaproszoną przez nas, zaprzyjaźnioną jednostką OSP Gliwice-Bojków wzięliśmy udział w VI festynie rodzinnym organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gierałtowicach i parafię Matki Bożej Szkaplerznej na terenie boisk sportowych ZSP Gieraltowice.

W tym roku zaproszeni przez nas strażacy z Bojkowa zaprezentowali swoje umiejętności w akcjach gaśniczych, gasząc przygotowany w tym celu pożar, natomiast nasza jednostka stanowiła dla nich tzw. zasilanie wodne.

Po zakończeniu akcji gaśniczej, nasi strażacy, druhny MDP wraz z zaprzyjaźnionym ratownikiem medycznym, członkiem naszej OSP, Marcin Trela przeprowadzili krótkie warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu ratownictwa medycznego, jak prawidłowo prowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową, czy też jak prawidłowo powiadomić służby ratownicze.
Serdecznie dziękujemy organizatorom wydarzenia za kolejny udany festyn oraz naszym gościom z OSP Gliwice-Bojków za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzeniu pokazu, do zobaczenia w przyszłym roku! 🙂

info: OSP Gierałtowice