InformacjeOrnontowice

Ornontowice: Ogłoszenie o naborze na stanowisko – Animator Sportu

W związku z realizacją programu ,,Sport Wszystkich Dzieci”, projekt – „ Lokalny Animator Sportu” w 2021r. Gmina Ornontowice za pośrednictwem Referatu Komunalnego ogłasza nabór kandydatów na stanowisko Animatora Sportu na obiekcie ORLIK 2012 przy ul. Akacjowej 1A.

I. Warunki pracy:
1. Forma i okres zatrudnienia – umowa zlecenie zawarta na 9 miesięcy: od 01.03.2021r. –
30.11.2021r.
2. Praca w godzinach popołudniowych od godz.15.00 w dni robocze oraz weekendy,
według ustalonego harmonogramu.
3. Minimalna miesięczna liczba godzin: zatrudnia się jednego animatora realizującego po
112 godzin miesięcznie (w tym 56 godziny płatne przez uzyskanie dofinansowania do
programu ,,Sport Wszystkich Dzieci” oraz 56 godzin płatne przez Gminę Ornontowice).

II. Wymagania niezbędne:
1. ukończony 18 rok życia i posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz
korzystanie z pełni praw publicznych;
2. posiadanie odpowiednich kwalifikacji i uprawnień do podjęcia pracy w charakterze
animatora sportu, m.in. nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy, instruktorzy;
3. niekaralność za przestępstwa umyślne;
4. udokumentowana praca z dziećmi i młodzieżą na stanowisku nauczyciela, trenera lub
instruktora sportu;
5. inne doświadczenia i kompetencje, w tym: staż pracy w zakresie prowadzenia zajęć na
Orliku; osiągnięte – potwierdzone sukcesy w pracy Animatora, np. Animator Ekspert,
Animator roku, członkostwo w klubie i organizacjach, inne udokumentowane działania;.

III. Podstawowe zadania animatora:
1) inicjowanie, organizacja oraz prowadzenie zajęć i imprez sportowych na obiektach sportowych dla różnych grup wiekowych i społecznych, w szczególności dla dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, rodzin mi.in: prowadzenie zajęć dla dzieci z Świetlicy Profilaktyczno Terapeutycznej i Wychowawczej, zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy uczęszczają na zajęcia a akademii biegania, zajęć ruchowych dla dzieci w okresie wakacyjnym, wspieranie aktywności ruchowej seniorów;
2) realizacja miesięcznego oraz rocznego harmonogramu pracy;
3) współpraca ze szkołami w celu promocji aktywności fizycznej;
4) współpraca z organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi;
5) współpraca lub organizacja imprez sportowych oraz innych wydarzeń promujących zdrowy styl życia, sprzyjających włączeniu społecznemu;
6) promocja gminy Ornontowice poprzez działania prowadzone na obiektach sportowych;
7) organizowanie, promowanie i rozwijanie wolontariatu;
8) angażowanie się w organizację turniejów i akcji społecznych inicjowanych lub objętych
patronatem honorowym przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, jeśli te obejmują swoim zasięgiem obiekt, na którym pracuje animator,
9) przeprowadzenie przynajmniej trzech lokalnych akcji promocyjnych dla społeczności lokalnej promujących zdrowy styl życia;
10) zorganizowanie i przeprowadzenie minimum trzech projektów sportowych takich jak; test Coopera, Biegi o Puchar Wójta Gminy Ornontowice, Bieg o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy oraz Bieg Samorządowca;
11) przygotowanie raportów miesięcznych uwzględniających liczbę osób biorących udział w
zajęciach, zawodach, testach, do 10 każdego miesiąca;
12) przygotowanie rocznego raportu pracy;
13)zamieszczanie wszelkich informacji dotyczących realizowanego programu na tablicy
informacyjnej na terenie obiektu, na których realizowany jest projekt;

IV. Wymagane dokumenty i oświadczenia:
1. CV wraz załącznikiem nr 1 – pobierz załącznik nr 1
2. Kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie oraz uprawnienia trenerskie i
instruktorskie,
3. Kserokopie dokumentów poświadczających dodatkowe kwalifikacje;
4. Oświadczenie o niekaralności,
5. Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z
pełni praw publicznych,
6. Program planowanych do realizacji przez Animatora działań – pobierz załącznik nr 2
7. Do ww. dokumentów należy dołączyć klauzule dotycząca RODO – pobierz załącznik nr 3.

V. Informacje dodatkowe:
1. Informacje na temat programu „Lokalny Animator Sportu” dostępne są na stronie internetowej www.ornontow i ce.pl, w zakładce: informacje ogólne-sport i turystyka, oraz w Referacie Komunalnym mieszczącym się w budynku Urzędu gminy w pok.414.
2. Szczegółowy zakres obowiązków animatora na danym obiekcie zostanie określony przez
Kierownika Referatu Komunalnego Urzędu gminy Ornontowice.
3. Gmina Ornontowice zastrzega sobie prawo niepodpisania umowy z wyłonionym w drodze
konkursu animatorem sportu w przypadku nieuzyskania dofinansowania w ramach
Programu ,,Sport Wszystkich Dzieci”, zadanie: „Lokalny Animator Sportu” w 2021 roku.

VI. Terminy i miejsce składania dokumentów:
1. Oferty proszę składać do dnia 5 lutego 2021 r. w Urzędzie Gminy Ornontowice, w Biurze
Podawczym, z dopiskiem „Lokalny Animator Sportu na obiekcie ORLIK 2021 przy ul.
Akacjowej 1A” (decyduje data wpływu).
2. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
3. Dokumentów nie odsyłamy.
4. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Urzędu gminy
Ornontowice.

Na wybór kandydata wpływ będą miały: kwalifikacje, doświadczenie zawodowe i
kompetencje oraz przedstawiony plan działań o charakterze sportowym oraz społecznym (integrujących i aktywizujących społeczność lokalną).

Szczegóły poniżej:

Info: ornontowice.pl