Start: 19 sierpnia 2018r. (niedziela) w godzinach 17:30 – 19:00.

Gdzie: Amfiteatr Parkowy w Ornontowicach.

Muzyka Wiewiórki na Drzewie ma w sobie swojski Śląsk i słoneczna Hiszpanie, ma w sobie radość i refleksje, jest bombą energetyczna z opóźnionym zapłonem. Odłamki zawsze zostają w głowie słuchaczy.

Wiewiórka na Drzewie powstała w roku 2008 w Gliwicach, gdzie na próbach spotykali się muzycy gliwickich składów „Squid” „Sensitive” i „WD40”. Pewnego dnia zagrali razem i uznali, ze nadszedł czas powołać do życia Wiewiórkę na Drzewie. Inspiracja do tworzenia muzyki jest przede wszystkim wszechstronność i zainteresowania muzyczne członków kapeli.

W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rocka, reggae i SKA, a kto wsłucha się w gitarę Szata to może usłyszy nawet maleńką szczyptę metalu. Kochamy świat i ludzi, czerpiemy energie z interakcji ze światem, z podróży, z ciągłego poszukiwania nowych ścieżek, dlatego teksty powstają z punktu widzenia leśnych stworzonek obserwujących bacznie rzeczywistość z najwyższych gałęzi drzew.

Grali w wielu miejscach, o których warto w naszej historii wspomnieć. Przede wszystkim zawsze ciepło myślimy o Reggae w Stodole, Woodstocku, gdzie dorobili się własnej, leśnej sceny zwanej Wiewiórstock i rzeszy fanów, którzy przyjeżdżają tam tylko dla nich! W 2016 roku pobili absolutny woodstockowy rekord i jako jedyna kapela w historii tego festiwalu zagrali koncert każdego dnia festiwalu, na trzech rożnych scenach (czwartek – SCENA VIVA KULTURA, piątek – Wiewiórstock, sobota – Strefa Lecha).

Info: Arteria Ornontowice