Gmina Ornontowice zaprasza na koncert Leski do Amfiteatru Parkowego, który odbędzie się 29 lipca 2018r. ( niedziela),  o godz. 18:30 – 20:00

Miłość. Strona B. to tytuł drugiego albumu Leskiego, który ukazał się 8 czerwca. Płyta zawiera jedenaście autorskich utworów, opowiadających o miłości, kiedy mija okres demo i zaczyna się prawdziwe życie. W nagraniu płyty zostały wykorzystane kultowe syntezatory z lat 80. oraz stare automaty perkusyjne. Nie brakuje także instrumentów akustycznych takich jak fisharmonia czy kalimba. Leski konsekwentnie łączy te dwa światy, ponieważ oba wynikają z jego życiowego doświadczenia. Album promuje singiel Pocisk. Producentem płyty jest Marcin Bors.

Drugi, autorski album Leskiego Miłość. Strona B., to jedenaście historii opowiadających
o zakrętach, pułapkach i krawędziach miłości. Pierwsza płyta Splot była płytą marzyciela. Miłość. Strona B. jest opowieścią faceta, który nadal nie boi się marzyć, ale też mocno stąpa po ziemi. Inspiruje go codzienność, bo to w niej dzieją się najciekawsze i najbardziej emocjonujące rzeczy.

Zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej jest to album bardziej odważny i otwarty na eksperymenty. Pojawiają się na nim instrumenty, po które Leski sięgnął po raz pierwszy, takie jak kultowe syntezatory z lat 80. (np. Roland Juno 60, Roland Juno 106, Korg Polysix, etc), czy automaty perkusyjne. Usłyszeć można także instrumenty akustyczne – kalimbę, fisharmonię, banjo, wurlitzer, które tym razem zostały przetworzone przez różne efekty, często zmieniające ich brzmienie nie do poznania. Ważną rolę w całości pełnią także chórki, które …….(i tu coś trzeba dopisać krótko, żeby dopełnić zdanie).

Nigdy wcześniej nie byłem tak dosłowny, jak na tej płycie. Są na niej zawarte emocje, które chciałem zachować w tekstach w nienaruszonym stanie. Starałem się też połączyć dwa światy – ten, w którym żyję obecnie – dynamiczny i zasysający nadmiarem zdarzeń generowanych m.in. przez technologię, ze światem, w którym dorastałem i w którym operowało się pojęciami strona A czy strona B. Okazuje się, że pomimo tego pędzącego rozwoju, generującego każdego dnia miliony bodźców i niezwykłych atrakcji, tamten świat jest mi wciąż bliski i jest dla mnie niezwykle ważnym doświadczeniem. – mówi Leski.

Płytę promuje singiel Pocisk – utwór opowiadający o sile kobiet.

Nie mam wątpliwości, że to kobiety rządzą światem. Są grawitacją. My, mężczyźni pędzimy do nich
z siłą pocisku, nie zważając na wybuch. To z jednej strony historia kobiety silnej i wyzwolonej,
a z drugiej jest to opowieść o kobiecie wpisującej się w pokojową filozofię naszych czasów, co jednak nie przeszkadza jej w poruszaniu się na froncie i decydowaniu o linii pocisku.

Płyta w większości powstała we współpracy duetu: LESKI / BORS. W drugim etapie do nagrań włączyli się Piotr Ruszkowski, który przy pierwszym albumie odpowiadał za folkowe instrumentarium oraz muzycy z Wrocławia. W nagraniach udział wzięli: Piotr „Picek” Ruszkowski – gitara elektryczna, steel guitar, Grzegorz Piasecki – bas, Wojciech Buliński – perksuja, Łukasz Damrych – pianino, synthy, Łukasz Fabiański – waltornia oraz Atom String Quartet.

Info: ornontowice.pl