Ornontowice: 25 listopada – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISA

0
213

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa i powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto !
Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe. W 2002 roku pluszowy miś doczekał się także własnego święta, które obchodzone jest właśnie 25 listopada.
Dlaczego Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada? Tego dnia, ale 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta. Tak też narodziła się angielska nazwa pluszowego misia (teddybear). Ta wyjątkowa zabawka od blisko 120 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych.

Nasze przedszkolaki już świętują!

Uczniów, nauczycieli i rodziców zapraszamy do zabawy: proszę wrzućcie w komentarzach zdjęcia swoich ukochanych misiów ( rodzice może znajdą swoje zdjęcia z dzieciństwa 😊). Czekamy!

info: zespół szkolno-przedszkolny w gminie ornontowice