Na ulice Gliwic wyjechały kolejne nowe, ekologiczne autobusy. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej uzupełniło tabor o cztery 12-metrowe pojazdy. To najnowsza wersja autobusów marki Solaris, z miejscami do przewozu rowerów. To nie koniec – na przełomie kwietnia i maja na gliwickie ulice wyjedzie jeszcze dwanaście nowych 18-metrowców.

Tabor PKM w Gliwicach składa się ze 184 autobusów. Są cyklicznie wymieniane na nowe, ekologiczne. Kolejne cztery jeżdżą już po gliwickich ulicach. To najnowsza wersja autobusów marki Solaris – 12-metrowe diesle z napędem Cummins (EURO VIc), ekologiczne, klimatyzowane, wyposażone w WiFi, pochylnie dla wózków oraz przyklęk (autobus obniża się w jedną stronę podczas wsiadania pasażerów).

Każdy autobus ma 96 miejsc, od swoich poprzedników różni się mniejszą pojemnością silnika oraz zmodernizowanym wyglądem ściany przedniej pojazdu, w tym nowoczesnymi „ledowymi” reflektorami. Nowe pojazdy mają też wyznaczone miejsca do przewozu rowerów.

To nie koniec inwestycji PKM wspartej środkami unijnymi. Na przełomie kwietnia i maja na gliwickie ulice ma wyjechać jeszcze 12 przegubowych solarisów o długości 18 m.

Info: gliwice.eu