Królewicz Lupi – NOWOŚĆ

Królewicz Lupi i Króliczek Zębiczek NOWOŚĆ

 

 

 

 

 

 

Tekst Zofia Stanecka  Ilustracje Elżbieta Grozdew

Pełna uroku opowieść o pewnym małym królewiczu, idealna dla przedszkolaków – do wspólnego czytania z rodzicami. W tekst wplecione są słowa-obrazki, które sprawiają, że nawet bardzo młody czytelnik może włączyć się w lekturę i podpowiadać mamie lub tacie, o czym mowa w kolejnych zdaniach.

Królewicz Lupi pod wieloma względami przypomina zwykłego małego chłopca – ma problem z wymawianiem głoski „r”, marzy o prawdziwym przyjacielu, czasem się nudzi i nie zawsze słucha swoich rodziców. W baśniowym bohaterze stworzonym przez Zofię Stanecką dziecko może odnaleźć dobrze znane emocje i pragnienia. Piękne, nastrojowe ilustracje Elżbiety Grozdew przeniosą małego i dużego czytelnika w kolorowy, pogodny świat. Ogromną zaletą książki jest jej więziotwórczy charakter – dziecko i rodzic czytają razem, przytuleni i zanurzeni w opowieści.

Zofia Stanecka – fot. Maria Bernat

                                                                                         

                                                                                Elżbieta Grozdew-  fot. Maciej Wróbel

 

Baśniowa gimnastyka w dwóch językach – po raz drugi NOWOŚĆ

Baśniowa gimnastyka w dwóch językach

Opracowanie Monika Hałucha

Ilustracje Anita Graboś

Zagadki, zadania plastyczne, łamigłówki, wyszukiwanki i inne aktywności przygotowane przez redakcję magazynu „Świerszczyk”. Angielskie słówka wplecione w baśniowe historie pozwalają oswajać się ze słownictwem podczas zabawy. Do książki dołączona jest gra planszowa, która utrwala poznane terminy i pozwala wciąż na nowo wracać do świata baśni. „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach” ćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i umiejętności manualne. Książka i gra są starannie zaprojektowane i pięknie zilustrowane; solidna twarda oprawa sprawia, że publikacja jest trwała, efektowna i świetnie nadaje się na prezent.

Świerszczyk Bajetan uwielbia… ćwiczenia z myślenia NOWOŚĆ

Ćwiczenia z myślenia z psem plusem

Opracowanie: Karolina Haka-Makowiecka

Ilustracje Agnieszka Antoniewicz oraz Marcin Bruchnalski

Aż 52 strony wciągających łamigłówek i zagadek logicznych przygotowanych przez redakcję magazynu „Świerszczyk”. Zadania mają różny stopień trudności i są dostosowane do umiejętności dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Znajdziecie tu liczne labirynty, ćwiczenia wymagające dodawania i znajdowania ciągów logicznych, zagadki angażujące wyobraźnię przestrzenną i mnóstwo innych aktywności, które zmieniają matematykę we wspaniałą zabawę. Książka dostarczy dziecku mnóstwo rozrywki, a jednocześnie pomoże ćwiczyć skupienie, spostrzegawczość i biegłość w rachunkach.

Wyszukanka Łośka Tośka

Tekst: Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Piotr Nagin

Ćwiczenia dla oka, ręki i głowy w formie bogato ilustrowanych zabawnych sentencji.

  • Złote myśli łośka Tośka ukazują świat z wielu perspektyw i zachęcają do refleksji.
  • Wyszukiwanie fragmentów ilustracji w większej całości ćwiczy spostrzegawczość.
  • Uzupełnianie haseł ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.
  • Rozbudowana szata graficzna rozwija wyobraźnię i kreatywność.
  • Lektura złotych myśli pokazuje świat z wielu perspektyw i skłania do refleksji
  • Nietypowa gra planszowa uczy właściwych wyborów i kształtuje hierarchię wartości.

Lubię czytać ze strzałką

Tekst: Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Marcin Bruchnalski

LUBIĘ CZYTAĆ ZE STRZAŁKĄ to nowa seria książek ułatwiających naukę i doskonalenie czytania. Znakomite, pełne humoru wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej oraz ilustracje wybitnych polskich ilustratorów i ilustratorek stanowią punkt wyjścia do wspaniałej zabawy z czytaniem. Dziecko wykonuje rozmaite aktywności i uczy się czytać z wykorzystaniem kartonowej strzałki. Każdy z tomów to inny sposób na aktywne czytanie.

 

materiały Wydawnictwo Nowa Era