KnurówSport i rekreacja

MTS Knurów z drugą wygraną

Wczoraj w hali MOSiR przy ul. Górniczej po raz pierwszy w tym sezonie MTS Knurów zagrał przed własną publicznością w ramach rozgrywek 2. Polskiej Ligi Futsalu, a ich rywalem była Gwiazda II Ruda Śląska.

Knurowianie dobrze rozpoczęli mecz obejmując prowadzenie w 8. minucie meczu po strzale Kacpra Idziaszka i taki wynik utrzymał się do przerwy. Już w pierwszej akcji po zmianie stron goście z Rudy Śląskiej zaskoczyli MTS i było 1:1. Gospodarze ponownie więc przyspieszyli rozgrywanie akcji i po raz drugi wyszli na prowadzenie, a celnym  strzałem popisał się najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Knurowskiej Ligi Futsalu Paweł Ziaja. Ekipa Gwiazdy nie mając wiele do stracenia podjęła ryzyko gry z lotnym bramkarzem, ale już po chwili została skontrowana i Bartłomiej Flis wjechał z piłką do pustej bramki rywala.

Rudzianie do końca spotkania dążyli do zdobycia gola i ich starania przyniosły skutek dokładnie na 0,1 sekundy przed końcową syreną, na wyrównanie zabrakło im już czasu.

W ten sposób MTS Knurów w swoim trzecim meczu obecnych rozgrywek wywalczył drugie zwycięstwo i z dorobkiem siedmiu punktów w trzech meczach zajmuje 2. miejsce w tabeli.

Skład MTS we wczorajszym meczu: A. Dziuba, D. Maciaszczyk, P. Kluzek, D. Kraska, B. Flis, D. Flis, R. Adamkowski, A. Zabłocki, K. Idziaszek, P. Ziaja, D. Górski, A. Łaciok, M. Stopa.

Info: MOSiR Knurów