W polskim futbolu, na każdym poziomie, panuje przekonanie, że futbol zarezerwowany jest dla chłopców i mężczyzn. Tymczasem kobiety współczesne się zmieniają i  świetnie potrafią wcielić się także w rolę piłkarza.

Doskonałym przykładem na poparcie tej tezy był mecz ligowy kobiet rozegrany na Stadionie Miejskim przy ul. Dworcowej 28 w Knurowie.

Reprezentacje kobiece w piłce nożnej spotkały się na murawie knurowskiej  o godz. 15:00, w niedzielę 9 września 2018 roku.

W trzeciej kolejce rundy jesiennej zagrały drużyny: MTS Knurów kontra GKS Gwarek Ornontowice.

Na zespół MTS Knurów miał baczenie Piotr Waluga – w zastępstwie, zaś grupa GKS Gwarek Ornontowice grała pod czujnym okiem Roberta Pluty.

Spotkanie było emocjonujące, ale zdecydowanie na swoją korzyść rozstrzygnęły je piłkarki z GKS Gwarek Ornontowice, które ograły knurowianki 4:0 ( 0:0).

Skład kadry MTS Knurów: Wanesa Kapol, Nikola Żmijan, Sabina Hadam, Agnieszka Czerw, Anna Widera, Julia Włochowicz, Anna Karwot, Zofia Glapa, Martyna Maciaś, Paulina Laubach, Katarzyna Pyka grały również Nadia Bogusławska, Natalia Pieczka, Barbara Pałac, Natalia Ocieczek, Karolina Trąbka, Ewa Konkel.

Skład drużyny GKS Gwarek Ornontowice: Natalia Pytlik, Agata Staworko, Weronika Bartoszek, Zofia Tabacka, Wiktoria Nadolska, Małgorzata Burek, Oliwia Wojtas, Żaneta Schunke, Martyna Schunke, Weronika Rudol i Barbara Kocjan oraz w drugiej połowie: Patrycja Bończyk, Karolina Pastor, Magdalena Zajączkowska, Kinga Grabiec i Wiktoria Dziedzic.

Bramki strzeliły następujące zawodniczki z GKS Gwarek Ornontowice: Oliwia Wojtas, Barbara Kocjan, Magdalena Zajączkowska i Żaneta Szunke.

Drużynie knurowskiej życzymy pełnej mobilizacji w kolejnym turnieju i wiary w zwycięstwo. A my trzymamy mocno kciuki i czekamy na końcowe efekty w następnym spotkaniu do którego niebawem dojdzie.

Relacja: Agnieszka Łyko