MTS Knurów Futsal: Szeroka kadra, wysokie zwycięstwo…

Dzisiejszego dnia na hali Hala MOSiR Knurów przy ulicy Górniczej 2 swoje święto poprzedzone walką miało całe stowarzyszenie MTS Knurów.
Najpierw w pierwszej lidze futsalu nasze dziewczyny zwyciężyły z AZS AWF Katowice 2:1.
Nasi piłkarze oglądając ten mecz postawili sobie dziś wysoko poprzeczkę i mieli dodatkową mobilizację.
Oczywiście gratulujemy dziewczyną z MTS Knurów zwycięstwa!
Wróćmy jednak do meczu z FC Luxbor Pyskowice.
Początek meczu to typowe szachy, rozpoznanie przeciwnika, kilkanaście wymienionych podań aby statystyki się zgadzały, kilka zmian pozycji i kolejny ustawiony gambit.
Od minuty dziesiątej spotkanie przybrało na szybkości i jakości a piłka znalazła drogę do bramki po potężnym strzale naszego zawodnika Maćka Stopa.
Już kilka chwil później na boisku melduje się najbardziej doświadczony Knurowski zawodnik który wciąż jest w tak zwanym gazie.
Tak to on! Dariusz Flis.
Świetne przejęcie w środkowej części boiska wyżej wspomnianego zawodnika,
sprint i odejście na pierwszych metrach i znany z ligowych boisk Daro ’70 wychodzi na sytuację sam na sam z bramkarzem przeciwników.
Techniczny strzał w odsłoniętą część bramki i cieszymy się z prowadzenia 2:0.
Wynik ten nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy choć goście stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji.
Druga połowa rozpoczęła się dla nas około 17 minut do końca meczu kiedy to nasz najmłodszy zawodnik Paweł Ziaja zwany od dziś szeregowcem Rayanem mocnym strzałem ładuje piłkę w bramce gości ściągając tak zwane pajęczyny.
Pech bramkarza gości miał również swój udział.w tej bramce, mimo to jest ona zapisana Rayan’owi.
Około 6 minut do końca goście biorą czas i po tej zagrywce wprowadzają dodatkowego zawodnika grając w przewadze.
Przez dłuższy czas prowadzą piłkę jak po sznurku a nasza drużyna w odpowiedzi na to doskonale się przesuwa broniąc dostępu do bramki.
Około 4 minut przed końcem spotkania goście strzelają bramkę z najbliższej odległości której autorem jest Michał Cyganowski.
Na tablicy wynik 3:1 a goście kontynuują grę w przewadze. Piłka wychodzi na aut bramkowy i w tym momencie szansę dostrzega nasz bramkarz Adam Dziuba, długim podaniem z ręki odnajduje Pawła Ziaja a ten przypieczętowuje wynik spotkania na 4:1 umieszczając piłkę w pustej bramce.
Goście w ostatnich dwóch minutach stowrzyli jeszcze kilka sytuacji bramkowych jednak nie udało im się pokonać naszego bramkarza.
Dopisujemy trzy punkty do ligowej tabeli a już w środę na wyjeździe podejmiemy zespół KS Sośnica Gliwice.