MSP 4 w Knurowie: Dzień Papieski

0
855

Czy świętość jest nudna? Nie!!!

Pokazał to dzień świętego Jana Pawła II obchodzony w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 4 w Knurowie.

Na pierwszych dwóch akademiach dzieci z zerówek oraz uczniowie klas od 1 do 7 mogli zobaczyć kilka pantomim, w których Jezus ukazuje swoją moc jako Ten, który odpuszcza grzechy, wyzwala z chciwości, pychy, nieczystości, pijaństwa oraz Ten, który daje Pokój i radość. W jednej ze scenek papież Jan Paweł II ukazał wielką siłę modlitwy, spowiedzi, orędownictwa Maryi i wspólnoty Kościoła. Można było także poznać Jego życiorys oraz nauczanie.

O dobrą atmosferę zadbał zespół wokalny OK – prowadzony przez Panią Beatę Mazurek – śpiewając piosenki Wielki i święty Janie Pawle, Błogosławieni Miłosierni oraz Barkę – przy akompaniamencie dziewczyn uczących się grać na gitarach. Nie zabrakło też wspólnego tańca.

Szczególną atrakcją dla starszych klas było świadectwo życia wiarą wygłoszone przez policjanta z Żor. W swojej scence rozwalił On 7 betonowych bloczków jednym ciosem, pokazując jednocześnie, jak Mocą Jezusa można pokonać grzechy w swoim życiu i napełnić się wiarą oraz radością.

Ważnym momentem była wspólna modlitwa o zdolność do przebaczenia na wzór św. Jana Pawła II poprowadzona przez katechetę ks. Tomka a przypieczętowana błogosławieństwem z rąk ks. Proboszcza Grzegorza.

Na koniec wszyscy mogli poczęstować się papieskimi kremówkami, których rodzice uczniów przygotowali ponad pół tysiąca – były pyszne.

To był kolejny krok na naszej szkolnej drodze do świętości.