MSP 2 z Knurowa pobija rekord z WOŚP

0
552

Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców do odwiedzenia MSP 2  w dniu 16 października w godzinach od 12 do 12.30.

W tym czasie kolejny raz pobijamy rekord z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Dwójka odpowiedziała na zaproszenie Jurka Owsiaka, do wzięcia udziału w próbie ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą ilość osób na fantomach, które otrzymaliśmy od Fundacji.
Okazją do tego będzie Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji. Całe wydarzenie odbędzie się 16 października 2017 roku i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na siedmiu fantomach, przez chętnych uczniów klas od 4 do 7 MSP z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Knurowie. Akcja trwać będzie pół godziny od 12.00 do 12.30. Dzieci będą wykonywały uciskanie klatki piersiowej na fantomach, w rytm piosenki „Stayin Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddaje tempo uciskania.

Zachęcamy również chętnych rodziców do wzięcia udziału w akcji.
Aby brać czynny udział, należy podpisać „Zezwolenie na utrwalanie, rozpowszechnianie i wykorzystanie wizerunku”, ponieważ dokumentacja w formie nagranego filmu i zdjęć z akcji musi być wysłana do Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (takie zezwolenia otrzymały również dzieci w szkole)
Przyda się również maseczka do prowadzenia sztucznej wentylacji płuc.

info: Gabriela Bieniek