Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasze miasto znalazło się na trasie przejazdu tegorocznego 75.Tour de Pologne. Peleton wyścigu będzie rywalizował w dniach 04 – 10.08.2018, natomiast Knurów będzie gościł i kibicował kolarzom w poniedziałek tj. 6 sierpnia.

Ponadto informujemy, że na ul. Kosmonautów wyznaczona będzie premia lotna wyścigu, która jest jednym z ważniejszym punktów na trasie 3 etapu rozpoczynającego się na Stadionie Śląskim w Chorzowie z metą przy Arenie Zabrze.

TRASA 3 ETAPU Tour de Pologne – Chorzów – Zabrze

MAPA 75. Tour de Pologne

Warto przypomnieć, że Tour de Pologne (pol. Wyścig dookoła Polski), to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Polski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. W tym roku Tour de Pologne obchodzi liczne rocznice: 75 edycja wyścigu, 90-lecie, 25-lecie organizacji przez Lang Team oraz 100-lecie Niepodległości.

Trasa przejazdu przez Knurów przebiegnie kolejno ulicami: Książenicka -> Aleja Piastów -> Lignozy -> Zwycięstwa -> Michalskiego -> Wilsona -> Szpitalna -> Kosmonautów (Premia Lotna) -> 1 Maja -> Dworcowa.

MAPA PRZEJAZDU KOLARZY PRZEZ KNURÓW

Spodziewany przejazd kolarzy ulicami Knurowa nastąpi w godz. 17.50 – 18.20.

Już teraz proszę rezerwować czas i energię do dopingu. Ponadto wszystkich wolontariuszy i osoby chętne do pomocy przy zabezpieczeniu trasy informujemy, że już wkrótce rozpoczniemy nabór osób do organizacji przejazdu kolarzy przez Knurów. Szczegóły niebawem. Zachęcamy oraz prosimy o pomoc i mobilizację.

Więcej informacji nt. organizacji zabezpieczenia i naboru wolontariuszy można uzyskać pod nr tel. 32 335 20 14.

Info: mosirknurow.pl

 

Pisaliśmy o tym już:

Knurów: Tour de Pologne – 6 sierpnia

Knurów: Oficjalna trasa Tour de Pologne 2018 …

Knurów: Spotkanie robocze ws. organizacji Tour de Pologne 2018