MOSiR Knurów: Od 4 maja zmiany w harmonogramie zajęć aerobic

0
609

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie informuje, że od czwartku 4 maja zmianie ulegnie harmonogram zajęć aerobic odbywających się w sali rekreacyjnej przy ul. Górniczej 2. Prosimy o zapoznanie się z nowym grafikiem zajęć. Niezmiennie zajęcia te prowadzone będą przez instruktorkę fitness Patrycję Speer. Serdecznie zapraszamy na wybrane przez Państwa formy zajęć, zachęcamy do regularnego uczęszczania oraz dbania o swoje zdrowie i kondycję.

NOWY GRAFIK ZAJĘĆ AEROBIC OBOWIĄZUJĄCY OD 4 MAJA

Poniedziałek

Wtorek

Czwartek

18:00 – 19:00

FITBALL

STEP & BRZUCH

TBC

19:00 – 20:00

BODY BPU

TABATA

STEP  & SHAPE

 PLAKAT

Opis zajęć:

TABATA – Intensywny trening interwałowy, w którym czas przeznaczony na wysiłek przeplatany jest krótkimi przerwami wypoczynkowymi, dając maksymalne efekty w spalaniu tłuszczu. Zasada jest prosta ćwiczymy przez 20 sekund i przez 10 odpoczywamy. Wykonujemy 8 takich serii. W ciągu 20 sekund pracy robimy tyle powtórzeń jednego ćwiczenia, ile tylko jesteśmy w stanie jak najszybciej. Najważniejszy jest tutaj dobór ćwiczenia, które angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała. Trening nie zawiera choreografii i jest bardzo intensywny. Trening polecany także dla panów!

FITBALL – Trening aerobowy połączony z ćwiczeniami wzmacniającymi z wykorzystaniem dużych piłek. FITBALL ujędrnia mięśnie całego ciała wspomagając rzeźbienie pięknej sylwetki. Ćwiczenia z piłką zapewniają ciału nowe, odmienne bodźce, nowe wyzwania. Podczas ćwiczeń uaktywniają się mięśnie głębokie stabilizujące kręgosłup i pozwalające utrzymać prawidłową postawę ciała. Zajęcia polecane osobom, które lubią urozmaicony trening i dobrą zabawę.

BODY BPU – czyli brzuch, pośladki, uda. To trening wzmacniająco – kształtujący dolne partie ciała polecany szczególnie dla osób, które chcą rzucić wyzwanie cellulitowi. Zajęcia składają się z 15 minutowej rozgrzewki i półgodzinnego treningu właściwego. Systematyczne ćwiczenia zapewniają zgrabną sylwetkę – płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda.

STEP & BRZUCH – zajęcia o zmiennej intensywności. Pierwsza część zajęć to układ choreograficzny na stepie, resztę tworzy wzmacnianie mięśni brzucha.

STEP & SHAPE – Układ choreograficzny na stepie łączący elementy tańca opiera się na kombinacji podstawowych kroków. Zajęcia te nakierowane są na spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacnianie i ujędrnianie dolnych partii mięśniowych oraz poprawiają koordynację i pamięć ruchową.

TBC – Zajęcia o charakterze wytrzymałościowo – wzmacniającym. Rozpoczynają się choreograficzną rozgrzewką po której następują ćwiczenia z wykorzystaniem piłek, hantli, gum i stepów. Ćwiczenia w pozycjach stojących, podpartych oraz pozycjach leżących. Zajęcia te charakteryzują się dużą ilością powtórzeń tych samych ćwiczeń, które są przeplatane elementami cardio. Odmiana zajęć, które zwiększają wydolność organizmu, przyspiesza spalanie tłuszczu, poprawia koordynację ruchową.