MOSiR Knurów: Mistrzostwo nie dla Gesanetu

Najciekawszym meczem 11. serii spotkań Knurowskiej Ligi Futsalu był pojedynek  lidera Vibovitu/IPA z obrońcą mistrzowskiego tytułu Gesanetem MTS Knurów. Pobieżna lektura składów nakazywała sądzić, że Vibovit/IPA jest zdecydowanym faworytem, tymczasem mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty, kiedy lider przechylił szalę na swoją korzyść. Porażka Gesanetu oznacza, że zespół ten nie powtórzy ubiegłorocznego sukcesu i nie obroni tytułu mistrzowskiego, gdyż po tym spotkaniu traci do lidera 10 punktów. Vibovit/IPA potrzebuje do mistrzostwa zaledwie czterech „oczek” i wydaje się, tylko kataklizm mógłby odebrać zwycięstwo w rozgrywkach Robertowi Kasińskiemu i spółce.

Na drugim miejscu umocniła się Apteka Św. Barbary Tritech, aczkolwiek po meczu z Rawimeksem wicelider może być zadowolony jedynie z wyniku. „Aptekarze” prowadzili już 5:2 i w końcówce stracili przewagę, na szczęście dla teamu Górków rywalom zabrakło już czasu na doprowadzenie do remisu.

Na trzecie miejsce awansował TKKF Mistral Intermarche, który pewnie rozprawił się z Bud-Expert Teamem rewanżując się za porażkę z I rundy. Za tydzień zespół Marcina Polywki czeka mecz z Gesanetem, który zadecyduje, czy TKKF-owi uda się po kilku latach ukończyć rozgrywki na podium.

W meczu najmłodszych drużyn ligi Paderek Team ograł Przychodnię Prognostic, a o jego wygranej zadecydowało ostatnie 10 minut (do 30 minuty był remis 3:3), kiedy to obudził się najlepszy strzelec ligi Paweł Ziaja czterokrotnie trafiając do siatki Przychodni.

Program 12. kolejki (poniedziałek, 25 marca): Apteka Św. Barbary Tritech – Paderek Team (18.00), Przychodnia Prognostic – Rawimex Knurów (18.50), Bud-Expert Team – Vibovit/IPA (19.40), Gesanet MTS Knurów – TKKF Mistral Intermarche (20.30).