MOSiR Knurów: Drugi oddech Gesanetu

Najwięcej zainteresowania w ósmej kolejce Knurowskiej Ligi Futsalu wzbudzał mecz Gesanetu z Apteką Św. Barbary Tritechem. „Aptekarze” pomimo objęcia prowadzenia już w 4. minucie dość szybko je stracili, ale jeszcze przed przerwą udało im się wyrównać. Po zmianie stron weteran knurowskich parkietów Dariusz Flis wykończył akcję Damiana Kraski, a następnie rozpoczął się teatr jednego aktora czyli Macieja Stopy. Piłkarz Gesanetu w ciągu 5 minut czterokrotnie wpisał się na listę strzelców i w 36. minucie spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 2:8. W końcówce dwa gole Grzegorza Górki nie pomogły zachować twarzy wicemistrzom, którzy rozegrali bardzo słaby mecz tracąc ponad połowę bramek straconych w dotychczasowych siedmiu kolejkach. Co ciekawe, po raz ostatni Apteka Św. Barbary Tritech straciła 8 goli blisko rok temu, bo 12 marca, przegrywając również 4:8 z …Gesanetem.

Liderujący Vibovit/IPA, podobnie jak na inaugurację, urządził sobie ostre strzelanie w meczu z Rawimeksem. Wynik 19:8 jest rekordowym w tym sezonie zarówno jeśli chodzi o rozmiary zwycięstwa, jak i ilość goli w jednym meczu. Dzięki sześciu trafieniom na czoło tabeli strzelców powrócił Tomasz Dura. Ze swoich 20 goli w tym sezonie aż 17 strzelił właśnie drużynie Leszka Kobrzyńskiego.

Porażkę Apteki wykorzystali piłkarze TKKF Mistral Intermarche i Bud-Expert Teamu. Ci pierwsi wygrali z Paderkiem obierając taktykę wyłączenia z gry Pawła Ziai, a drudzy zrewanżowali się Przychodni Prognostic za niespodziewaną porażkę na inaugurację.

Przed każdym spotkaniem poniedziałkowej kolejki drużyny uczciły minutą ciszy pamięć zmarłego Piotra Kwitka, byłego reprezentanta kraju w futsalu, mistrza Polski z zespołem Rancho Amica i 4-krotnego zwycięzcy knurowskiej ligi.

Program 9. kolejki (4 marca, poniedziałek): Rawimex Knurów – Bud-Expert Team (18.00), Gesanet MTS Knurów – Paderek Team (18.50), Przychodnia Prognostic – Vibovit/IPA (19.40), TKKF Mistral Intermarche – Apteka Św. Barbary Tritech (20.30).