MOSiR Knurów: Bud-Expert ograł Vibovit – wyniki 19 kolejki KLF

Do niespodzianki doszło we wczorajszym meczu 19. kolejki Knurowskiej Ligi Futsalu pomiędzy Bud-Expert Teamem a Vibovitem.  Walczący o wicemistrzostwo Vibovit był faworytem tego pojedynku, ale tego dnia gra wyraźnie mu się nie układała, a rywal nastawiony na kontrataki wykazywał się niezłą skutecznością. Vibovitowi nie pomogła też gra z lotnym bramkarzem. Funkcję tę pełnił Marcin Rozumek, dla którego litości nie miał jego brat Wojciech strzelając w ważnym momencie jedną z bramek. Dla Bud-Expert Teamu występującego w lidze od 3 sezonów była to dopiero pierwsza  wygrana nad Vibovitem po 8 wcześniejszych porażkach. Z takiego obrotu sprawy najbardziej cieszą się piłkarze Apteki Św. Barbary, którzy mogą się już czuć niemal wicemistrzami. Nawet jeśli przegrają za 2 tygodnie z Vibovitem, to w ostatniej kolejce czeka ich mecz z Kornas Teamem, gdzie są murowanymi faworytami.

Liderujący Gesanet wygrał wczoraj z TKKF Mistral Intermarche, ale podobnie jak w poprzednich meczach z tą drużyną, nie była to gładka wygrana. TKKF prowadził do przerwy, potem Gesanet wyszedł na prowadzenie 4:2, ale na minutę przed końcem było 4:3. Ekipa Marcina Polywki w samej końcówce popełniła jednak proste błędy i nie udało się jej wyrównać.

W meczu outsiderów Przychodnia Prognostic pokonała Kornas Team. Mecz miał wyrównany przebieg i dopiero w drugiej połowie Przychodnia wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W ostatniej minucie Kornas zdobył kontaktowego gola, ale zabrakło mu pomysłu na przeprowadzenie akcji dającej remis.

Program 20. kolejki (9 kwietnia, poniedziałek): Gesanet – Kornas Team (19.30), TKKF Mistral Intermarche – Przychodnia Prognostic (20.15), Apteka Św. Barbary Tritech – Vibovit (21.00).