Monachium/Gliwice/charytatywnie: Sobania w drodze do Barcelony

0
111

Biegacz z Toszka, Tomasz Sobania zwany Polskim Forrestem Gumpem biegnie z Gliwic do Barcelony. To wszystko w ramach akcji charytatywnej, podczas której zbiera fundusze na klub dla młodzieży z trudnych domów w Gliwicach. W całej wyprawie pomaga mu knurowianin Paweł Mołdoch, który znalazł się w sztabie biegacza jako kierowca kampera i fizjoterapeuta.

Po siedemnastu dniach Sobania przebiegł siedemnaście maratonów i wczoraj zameldował się w Monachium. Łącznie pokonał już 714 kilometrów a do celu pozostało mu jeszcze 1786. Biegacz z Toszka wyruszył 3 września z Gliwic, gdzie linia startu usytuowana była na stadionie Piasta. 60 maratonów w 60 dni – taki scenariusz założył sobie Tomasz Sobania. Trasa biegu prowadzi przez Pragę, Monachium czy Paryż. Jak sam twierdzi bieg do Barcelony jest jego największym celem w życiu. Planowo Tomasz Sobania do Barcelony zamierza dotrzeć 10 listopada.

W przeszłości Tomasz Sobania pokonywał już kilka podobnych szalonych maratonów. W zeszłym roku przebiegł trasę liczącą 1500km biegnąc z Jasnej Góry do Rzymu zbierając przy tym fundusze dla chorej na nowotwór dziewczynki. Wcześniej w ramach innej akcji charytatywnej pobiegł z Zakopanego do Gdyni.

AW

Źródło. Tomasz Sobania FB / Paweł Mołdoch FB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here