Sobotnie derby pomiędzy MKSem Czerwionka a Unią Książenice przyciągnęły na stadion około 150 kibiców.
Pomimo niekorzystnej pogody na boisku zobaczyliśmy bardzo ciekawy mecz.

Mazur, Horny, Reguła, Flis, Szymura, Zabłocki, Bysiec,Stopa, Małachowski, Kowalski, Jaśkiewicz.
Na ławce rezerwowych pozostali: Wawrzonkowski, Mazgaj, Adamkowski, Bajura,Podufalski, Grajner.

Zespół Unii Książenice przedstawiał się następująco:
Niemiec, Siedlok, Tumula, Kaczmarczyk, Skowronek, Michalski, Gnyp, Przybyszewski, Suchiński, Malcher, Drapacz (C).
Ławka rezerwowych: Podpłoński, Stajer, Kuczera, Kutypa, Bogumiło, Grzybek, Sokołowicz.

Przed meczem trener Marcin Koczzy przestrzegł zawodników naszej drużyny przed popełnianiem indywidualnych błędów.

Wiedzieliśmy jak będzie wyglądała gra Czerwionki – ciągłe wybicia piłki z lini obrony na wysokiego Hornego oraz Szymurę, którzy głową będą próbowali wypuścić w bój Byśca.
Początkowo udało się to bardzo dobrze „czytać” naszym zawodnikom niedopuszczając do groźnych ataków MKSu.
W 2 minucie po pierwszej takiej akcji gospodarzy Piotr Bysiec oddał strzał na bramkę Unii, lecz bez żadnych problemów uderzenie te obronił Mateusz Niemiec.
W odpowiedzi minutę później wracający po kontuzji Rafał Przybyszewski oddał mocny strzał na bramkę strzeżoną przez Mazura – lecz piłka przeleciała tuż obok bramki.
9 minuta spotkania i pierwsza stuprocentowa sytuacja Unii. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Arka Suchińskiego, a ten przestrzelił w bardzo dobrej sytuacji.
Minutę później kapitalny strzał Łukasza Michalskiego z okolic 25 metra minimalnie mija bramkę Mazura.

Kolejna groźna sytuacja miała miejsce w 26 minucie. Po strzale Marka Malchera piłka wylądowała na słupku bramki Czerwionki.
38 minuta i pierwszy gol w meczu. Jakub Skowronek za krótko podaje do Mateusza Niemca. W pościg za piłką udał się Piotr Bysiec i uprzedził golkipera Unii.
Niemiec fauluje w polu karnym napastnika gospodarzy i sędzia karze go żółtą kartką oraz dyktuje rzut karny.
Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazuje się Reguła, który wyprowadza gospodarzy na prowadzenie.

W 43 minucie Unia powinna strzelić gola. Artur Tumula po rzucie rożnym uderza głową, ale piłka przelatuje obok bramki MKSu.
Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.
Unia miała trzy stu procentowane sytuacje i powinna ten mecz spokojnie prowadzić. Jednak zabrakło szczęścia i precyzji w wykończeniu akcji.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian.
Również obraz gry nie uległ zmianie.
To Unia prowadziła grę, a Czerwionka wybijała piłkę z własnego pola karnego do przodu licząc na szybkiego Byśca.
W 69 minucie podwójna zmiana w Unii. Na boisku pojawili się Bogumiło oraz Kuczera, którzy zastąpili Malchera oraz Drapacza. Opaskę kapitańską przejął Arek Suchiński.
W 77 minucie kolejna zmiana w Unii. Kutypa zmienia Gnypa.
80 minuta spotkania i kolejny gol dla Czerwionki.
Jakub Skowronek daje ograć się zawodnikowi z Czerwionki, po czym faule go wpolu karnym, a sam doznaje bolesnej kontuzji.
Efekt ? Rzut karny dla Czerwionki, żółta kartka dla naszego zawodnika oraz kontuzja wykluczająca naszego zawodnika na kilka meczy.
Po raz drugi do piłki podchodzi Reguła i pokonuje naszego bramkarza.
Chwilę później kontuzjowanego Skowronka zmienił debiutujący w barwach Unii PATRYK GRZYBEK.

Prawdziwą drużynę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna oraz,  że walczy do samego końca.Tak też było.

87 minuta spotkania i Mateusz Bogumiło wykorzystuje kapitalne dośrodkowanie Kamila Kaczmarczyka.
Mocny, precyzyjny strzał głową z okolic jedenastego metra i zawodnicy Unii dostają „drugiego oddechu” w meczu.
Idąc za ciosem zawodnicy Unii 3 minuty później ponownie skutecznie zagrozili bramce MKSu.
Artur Tumula z własnej połowy zagrywa na szesnasty metr, a pędzący niczym PENDOLINO Kamil Kaczmarczyk uprzedza bramkarza Czerwionki strzelają głową z 16 metrów gola.
Euforia na ławce Unii !
Zawodnicy z Książenic próbowali jeszcze swoich, lecz nie wystarczyło czasu.

Kibicom dziękujemy za liczne przybycie oraz doping.
Zachęcamy do kolejnych wyjazdów za naszą drużyną.
Na pewno czas spędzony z naszą drużyną nie będzie stracony !  : )

Żółte kartki: Suchiński, Skowronek, Michalski, Niemiec.

82″ Grzybek za Skowronek

Po raz kolejny dobrze zagrała dwójka naszych środkowych obrońców Tumula – Siedlok, którzy swoim doświadczeniem raz po raz przerywali dośrodkowania zespołu zza miedzy.
Warto też podkreślić dobrą ofensywną grę Kamila Kaczmarczyka i Łukasza Michalskiego.
Jakub Gnyp raz po raz przerywał akcje MKSu oraz sam kilkukrotnie udał się w czterdziesto metrowe rajdy zakończone dośrodkowaniem.
Z bardzo dobrej strony pokazali się wszyscy zawodnicy, którzy weszli w drugiej połowie spotkania.
Trener naszego zespołu będzie miał nie lada problem wybrać konkretną”11″ na najbliższe spotkanie, które rozegramy w Mikołowie z tamtejszym Orłem.

Poniżej przedstawiamy komplet wyników XVI kolejki o Mistrzostwo Ligi Okręgowej gr. II.
Kolejka nr 16
2019-03-16/11:00            GKS PIAST II GLIWICE S.A.  –  LKS ORZEŁ MOKRE               2:3
2019-03-16/15:30            MKS CZERWIONKA  –  LKS UNIA KSIĄŻENICE      2:2
2019-03-16/15:30            MKSR CZARNI PYSKOWICE  –  LKS ZAMECZEK CZERNICA               0:1
2019-03-16/15:30            LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE                –  KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY      4:3
2019-03-16/15:30            KS SOŚNICA GLIWICE  –  ŚKS NAPRZÓD LIPINY   4:1
2019-03-16/15:30            LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE  –  LKS TĘCZA WIELOWIEŚ             2:0
2019-03-16/15:30            GKS PIERWSZY CHWAŁOWICE  –  KS ROW II 1964 RYBNIK              3:1
2019-03-16/15:30            KS RYMER RYBNIK  – KS 94 RACHOWICE               5:0

Zapowiedź kolejki nr XVII:
2019-03-23/11:00            ŚKS NAPRZÓD LIPINY  – LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE               -: –
2019-03-23/15:30            KS RYMER RYBNIK  – MKS CZERWIONKA  – : –
2019-03-23/15:30            KS 94 RACHOWICE  –  KS ROW II 1964 RYBNIK  – : –
2019-03-23/15:30            GKS PIERWSZY CHWAŁOWICE  –  LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE  – : –
2019-03-23/15:30           KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY –  MKSR CZARNI PYSKOWICE  – : –
2019-03-23/15:30            LKS ZAMECZEK CZERNICA  –  GKS PIAST II GLIWICE S.A.  – : –
2019-03-23/15:30            LKS ORZEŁ MOKRE  – LKS UNIA KSIĄŻENICE  – : –
2019-03-24/15:30            KS SOŚNICA GLIWICE  –  LKS TĘCZA WIELOWIEŚ – : –