KnurówNewsy

Miernik prędkości wróci na ul. Michalskiego

Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2015 roku na ul. Michalskiego w Knurowie, zostanie zainstalowany miernik prędkości. Rejon ten od dawna był pod szczególnym nadzorem ze względu na znajdujący się w pobliżu budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałem integracyjnym.

W 2007 roku postawiono tam instalację pod przenośny radar, lecz ze względu na zmieniającą się ustawę, urządzenie to przestało pełnić swoją funkcję. W 2014 roku testowano również miernik prędkości, mający na celu informowanie i ostrzeganie kierowców o osiągniętej szybkości pojazdu.

Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach zadecydował niedawno o zabudowaniu edukacyjnych wyświetlaczy prędkości, które mają zapewnić przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa oraz zniwelowanie przekroczeń prędkości na tym odcinku.

Zadanie w części sfinansowane zostanie przez Gminę Knurów, która partycypować będzie w łącznych kosztach zakupu urządzenia, w wysokości do 12 tysięcy złotych.

11704960_923173807735838_1321951000926013920_n