Metropolia GZM/Politechnika Śląska – Stworzyli model Gliwic…

0
111

Metropolia GZM

Politechnika Śląska nie przestaje zadziwiać.
Stworzyła model Gliwic, jako miasta 15 minutowego!

Fizyczne makiety wybranych gliwickich przestrzeni stworzone na ploterach i drukarkach cyfrowych. Wśród nich modele: Gliwic jako miasta 15-minutowego, kampusu Politechniki Śląskiej, Nowych Gliwic, terenu wokół Radiostacji, wybranych przestrzeni publicznych oraz udziału powierzchni zabudowy w mieście. Można to zobaczyć na wystawie „Modele struktury miasta Gliwic” na Politechnice Śląskiej”.

To nie koniec atrakcji- można doświadczyć każdej z przestrzeni w formie modelu 3D w przestrzeni wirtualnej i rozszerzonej – za pomocą aplikacji na smartfona czy okularów VR.

Wystawa „Modele struktury miasta Gliwic” to efekt pracy 17-osobowego, międzynarodowego zespołu projektowego. W jego ramach studenci oraz wykładowcy z kraju i zagranicy przeprowadzili wspólnie wiele szczegółowych analiz struktury Gliwic. Następnie – korzystając ze sprzętu i oprogramowania laboratorium Wydziału Architektury – wykonali modele 3D oraz fizyczne makiety, ukazujące m.in. udział powierzchni zabudowy czy model Gliwic, jako miasta 15-minutowego.

Modele wybranych przestrzeni publicznych Gliwic
▶️ Gliwice jako miasto 15-to minutowe: https://skfb.ly/ovoGC
▶️ Radiostacja: https://skfb.ly/ov8Bt,
▶️ Rynek: https://skfb.ly/ovrVE ,
▶️ Plac Grunwaldzki: https://skfb.ly/ouZMy oraz https://skfb.ly/ouZRt
▶️ Kampus akademicki Politechniki Śląskiej: https://skfb.ly/ov8Bs
▶️ Nowe Gliwice: https://skfb.ly/ovoFC https://agmt.it/m/6Qd-hxX3
▶️ Udział powierzchni zabudowy miasta Gliwic https://skfb.ly/ouZWU

Wystawę można będzie obejrzeć do 8 lipca w Auli małej, na parterze Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej przy ul. Marcina Strzody 10 w Gliwicach.

Skanując kod QR można je także oglądać wirtualnie za pomocą aplikacji na smartfona.

Więcej informacji o wystawie: https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/modele-struktury-miasta-gliwic-wystawa-na-politechnice-slaskiej/

Foto: Politechnika Śląska