Mecz APN Knurów-GKS Jastrzębie Zdrój 4:2

W meczu na szczycie II Ligi Wojewódzkiej na boisku przy Ułanów 8 spotkały się APN Knurów (2003) oraz – GKS 1962 Jastrzębie Zdrój plasujące się w czołówce ligowej tabeli.

Po ostatniej porażce w Rybniku z Rowem (3:4, bramki dla APN: Olesiński, Wiora, Imiołek) knurowianom potrzebny był mocny impuls. Takim miało być spotkanie z drużyną z Jastrzębia. Trzeba przyznać, że takie mecze jak dzisiejszy chciałoby się oglądać co niedzielę. Akademicy zaczęli bardzo agresywnie i z pełną koncentracją. Widzieliśmy walkę o każdą piłkę, determinację i konsekwencję taktyczną na świetnym poziomie. W 30 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę z rąk wypuścił interweniujący Szymon Kaliszewski i goście wyszli na prowadzenie. Knurowianie zareagowali jednak w najlepszy możliwy sposób i już 2 minuty później, Oli Wiora wyrównał strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego. Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków gospodarzy. Każda akcja przybliżała do kolejnych bramek i tak w 47 minucie śliska piłka sprawiła problem tym razem bramkarzowi gości, co wykorzystał Maciek Olesiński podwyższając na 2-1 dla APN. W 62 minucie z rzutu wolnego z okolic 20 metra, pięknym trafieniem popisał się Krzysiek Mechliński i przewaga knurowian wzrosła do 2 bramek. Kilka minut później Akademicy sprawie wyprowadzili kontratak, dośrodkowanie Eryka Piszczka, strzałem z woleja wykończył Jakub Szczepanik! W ostatnich sekundach meczu po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym gospodarzy przytomnie zachował się Jakub Janusz ustalając wynik na 4:2.

Obie drużyny stworzyły dzisiaj imponujące widowisko. Dzięki wygranej Akademicy udanie zrewanżowali się drużynie z Jastrzębia za porażkę 1-3 w meczu wyjazdowym oraz umocnili się na pozycji lidera II Ligi z przewagą 5 punktów nad Iskrą Pszczyna i Naprzodem Rydułtowy, z którym rozegrają kolejne spotkanie w najbliższą sobotę.

APN Knurów 4-2 GKS 1962 Jastrzębie Zdrój
30’ Tarała (Jastrzębie) 0-1
32’ Wiora 1-1
47’ Olesiński (asysta Wiora) 2-1
62’ Mechliński 3-1
70’ Szczepanik (asysta Piszczek) 4-1
72’ Janusz (Jastrzębie) 4-2

B. Barczyk, Sz. Kaliszewski,T. Sokalla,I. Rybicki,J. Krawczyński,D. Szkatuła, M. Nowicki, J. Szczepanik, K. Imiołek, K. Mechliński , E. Piszczek, D. Kaznowski,M. Olesiński, S. Szewczyk, O. Wiora, H. Hajduk, K. Guzera, Sz. Soberka

Trener: Michał Grodoń
Kierownik Drużyny:Mariusz Nowak

materiał: Robert Fijołek