W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przedszkolaki, uczniowie szkół praz harcerze Hufca ZHP włączyli się we wspólne śpiewanie hymnu narodowego. Wszystkie wydarzenia odbyły się w podniosłej, uroczystej, ale także niezwykle radosnej atmosferze.

9 listopada, czyli w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości ponad 24 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w całym kraju zgłosiło sie do udziału w biciu „Rekordu dla Niepodległej”, czyli wspólnym odśpiewaniu 4 zwrotek hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11.11. Wśród nich nie zabrakło również przedszkoli i szkół z Czerwionki-Leszczyn. Dołączyli tym samym do grona 2 785 szkół w województwie śląskim uczestniczących w projekcie „Rekord dla Niepodległej”. Równocześnie ponad 4,8 mln uczniów w całym kraju odśpiewało hymn narodowy. Ten wyjątkowy, uroczysty, biało-czerwony dzień zapisał się w historii każdego przedszkola i szkoły jako wspaniała pamiątka dla przyszłych pokoleń.

“Miałem okazję uczestniczyć w zorganizowanych przez nasze placówki wydarzeniach. Jestem wzruszony i dumny z naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli. To najpiękniejsza lekcja historii i źródło patriotyzmu. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych pięknych uroczystości – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Harcerze Hufca ZHP Czerwionka-Leszczyny włączyli się z kolei w akcję „Niepodległa do Hymnu”, czyli wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w samo południe, 11 listopada, do którego zaprosili również mieszkańców Czerwionki-Leszczyn. „Pośród osób biorących udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” nie mogło zabraknąć naszych harcerzy” – podkreślił Komendant Hufca ZHP Czerwionka-Leszczyny Janusz Jasiek.

Wspólne odśpiewanie hymnu w Przedszkolu nr 10:

Wspólne odśpiewanie hymnu w Przedszkolu nr 1 „Promyczek” w Leszczynach:

„Niepodległa do Hymnu” – wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez harcerzy i mieszkańców Czerwionki-Leszczyn:

Wspólne śpiewanie hymnu w Szkole Podstawowej nr 5:

Info: czerwionka-leszczyny.pl