Mała Lingua w Kino Scena Kultura – podsumowanie roku szkolnego 2016/2017

0
956

W KINO SCENA KULTURA odbyło się  przedstawienie przygotowane przez dzieci uczęszczające do Szkoły Językowej MAŁA LINGUA w Knurowie.

MAŁA LINGUA to ogólnopolska sieć szkół języków obcych. Jedna z filii mieści się w Knurowie, a głównym dyrektorem zarządzającym i jednocześnie  właścicielem jest pani Alina Bogdał- Malec.
Alina Bogdał-Malec to mgr filologii angielskiej, nauczyciel dyplomowany z ponad 15-letnim stażem. Jako studentka, później nauczyciel języka angielskiego zdobyła doświadczenie i dogłębnie poznała pracę, we wszystkich grupach wiekowych, ciągle poszukując metody adekwatnej do wieku, odpowiadającej zainteresowaniom oraz mogącej rozwijać talent ucznia, bo każdy jest inny, każdy człowiek jest indywidualnością.

Szkoła języków obcych dla dzieci MAŁA LINGUA została stworzona z myślą o najmłodszych i tak ważnej dla nich w obecnych czasach nauce języka obcego zwłaszcza angielskiego. MAŁA LINGUA to indywidualne podejście do potrzeb i wymagań dziecka w autorskiej metodzie nauczania języków, która w oparciu o teatralizację i postrzeganie świata wszystkimi zmysłami stymuluje wyobraźnię dzieci. One zaś zmotywowane przez baśniowość i motyw rodziny Blabbersów z krainy Livendell uczą się języka w sposób naturalny, jakby niechcący. Szkoła języków obcych MAŁA LINGUA w Knurowie stosuje innowacyjną metodę nauki języka, która dzięki swojemu ukierunkowaniu na przyjemność przyswajania wiedzy, doskonale wprowadza dzieci w świat nauki języka angielskiego, sprawiając, ze nauka staje się wspaniałą przygodą a nie obowiązkiem.

Szkoła została wyróżniona przez Komisję Europejską ds. Wielojęzyczności Certyfikatem Jakości i Innowacyjności European Language Label za autorską metodę nauczania MAŁA LINGUA oraz przez MEN tytułem MIEJSCA ODKRYWANIA TALENTÓW, który świadczy o tym, że przyczynia się do odkrywania talentów wśród dzieci i młodzieży. Dodatkowo szkoła posiada Akredytację Kuratorium Oświaty.

Wydarzenie, które odbyło się 9 czerwca br. w KINO SCENA KULTURA to zwieńczenie całorocznej nauki dzieci w szkole MAŁA LINGUA. W czasie baśniowego przedstawieni dzieci zaprezentowały swoje umiejętności rodzicom, a rodzice w ten sposób mogli zorientować się w postępach w nauce swoich pociech.

Przedstawienie opowiada o szalonej rodzinie Blabersów, która podróżuje po całym świecie. W tym roku wybrali się z Niemiec do Afryki. Rodzina kosmitów Blabersów, która mieszka w Livendell krąży w kosmosie i w czasie podróży z Niemiec do Afryki uczy różnych języków.

Trudny scenariusz o Afryce, o krajach afrykańskich w różnych językach – niemieckim i angielskim, a jednak dzieci dały radę, ponieważ były świetnie przygotowane nie tylko teatralnie, ale także muzycznie. Same układały teksty rymowanek, mówiły pełnymi zdaniami, a wszystko po to, by pokazać swoim rodzicom co potrafią.

Relacja: Agnieszka Łyko