Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

LKS Unia Książenice: Pierwsze punkty na wyjeździe!

W meczu 3. kolejki „Okręgówki” Unia Książenice pokonała na wyjeździe drużynę Zameczek Czernica 2-0. Obie bramki padły w pierwszej połowie, a ich autorami byli: Arek Suchiński i Kamil Kaczmarczyk.

Relacja z meczu Zameczek Czernica – Unia Książenice. W piękne sobotnie popołudnie na boisku w Czernicy zostało rozegrane spotkanie w ramach 3 kolejki o Mistrzostwo Ligi Okręgowej.
Gospodarze – Zameczek Czernica do tej pory w dwóch rozegranych kolejkach zgromadził 2 punkty.
W pierwszej kolejce u siebie padł remis 1 do 1 z Pyskowicami, natomiast w drugiej kolejce drużyna z Czernicy przywiozła cenny punkt z Gliwic w starciu z Piastem.
Nasz zespół dwukrotnie pokonywał swoich rywali rozgrywając obydwa mecze na własnym obiekcie.
Najpierw 6 – 1 pokonaliśmy beniaminka z Czerwionki, by w drugiej kolejce 5 do 1 ograć zespół Orła z Mikołowa.

Mecz z Czernicą był zatem pierwszym wyjazdowym spotkaniem w tym sezonie.

Unia wystąpiła w następującym zestawieniu:
Niemiec – Siedlok, Stajer, Kaczmarczyk, Skowronek, Gnyp, Suchiński (C), Gołyś, Tumula, Malcher, Drapacz.
Na ławce rezerwowych pozostali: Adamczyk, Bogumiło, Czopek, Kuczera, Kutypa oraz Słaboń.

Pierwsza groźna sytuacja w meczu miała miejsce w 11 minucie kiedy to sam na sam z bramkarzem stanął Jacek Drapacz, lecz jego strzał wylądował tuż obok słupka bramki gospodarzy.
W 25 minucie Unia powinna objąć prowadzenie za sprawą Jacka Drapacza. Ten mając przed sobą tylko bramkarza Czernicy nie zdołał go pokonać, pomimo tego, że żaden z rywali mu nie zagrażał.
Jednak co się odwlecze to nie uciecze.
W 28 minucie najbardziej widoczny tego dnia na boisku Jacek Drapacz posyła kapitalną piłkę do Arka Suchińskiego. Ten bez problemów pokonuje bramkarza Zameczka i Unia wychodzi na prowadzenie.
W 31 minucie Marek Malcher próbuje swoich sił strzelając z dystansu, lecz bramkarz pewnie broni to uderzenie.
W 37 minucie fenomenalna robinsonada Mateusza Niemca, który ratuje zespół Unii przed utratą gola. Instynktownie wyciągając rękę tuż pod poprzeczkę bramki w ostatniej chwili broni uderzenie napastnika Czernicy.
W 42 minucie znakomicie w polu karnym znalazł się Kamil Kaczmarczyk, który wykończył bardzo dobre podanie Jacka Drapacza.
Drugi gol zdobyty przez zawodników Unii, druga asysta Jacka Drapacza !!
Pierwsza połowa nie przyniosła już zmiany rezultatu.
Kolejna groźna sytuacja miała miejsce w 74 minucie kiedy to Arek Suchiński nie mając za plecami żadnego z rywali pokusił się o „dziabę” (przelobowanie bramkarza). Jednak jego uderzenie w ostatniej chwili z lini bramkowej wybija obrońca Zameczka.
W 80 minucie Jakub Gnyp fantastycznie strzela z daleka, lecz piłka o centrymetry mija słupek bramki gospodarzy.

Warte podkreślenia jest, że w dzisiejszym meczu padły tylko 2 żółte kartki.
Niestety jeden z zawodników Zameczka doznał bolesnej i nieprzyjemnej kontuzji – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Najbliższy mecz już w najbliższy wtorek !!
21 sierpnia, godzina 17:00.