PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Zwycięstwo wyrwane w końcówce. Ruch Kozłów 3:4 Naprzód

W sobotę o godzinie 15.00 zawodnicy w ramach 33.kolejki Majer A klasy mierzyli się na wyjeździe z Ruchem Kozłów. Spotkanie od pierwszego gwizdka należy do bardzo wyrównanych, może dosłownie lekką przewagę mają gospodarze.

Jednak Naprzód w zabójczych kontratakach nie dał szans rywalom i tak o to Michał Zieliński po dwóch szybkich atakach w 23 i 26 minucie podaje do Pawła Madeja, a Mejdej nie daje szans bramkarzowi Ruchu.

W 38 minucie ponownie z kontry, tym razem to Madej podaje do Zielińskiego, a ten zdobywa trzeciego gola dla naszego zespołu. W trakcie trwania pierwszej części meczu nasi gracze mieli jeszcze parę sytuacji bramkowych, podobnie jak gospodarze, jednak dobrze z uderzeniami gospodarzy radził sobie Dawid Szulc.

Na przerwę schodzimy z prowadzeniem 3:0 i niestety zapominamy wyjść na drugą połowę, a zawodnicy z Kozłowa w 48 minucie zdobywają pierwszego gola. W dalszej części meczu marazm w szeregach naszej drużyny ponownie wykorzystują rywale, zdobywając w 57 minucie bramkę bezpośrednio z wolnego.

Ruch nie przestaję dążyć do wyrównania i w 81 minucie udaje im się dopiąć celu. Chwilę później rywale mogli już prowadzić, ale strzał z niewielkiej odległości gracza z Kozłowa na słupek zbija Dawid Szulc, a całą sytuację dalekim wybiciem wyjaśnia Paweł Kober.

W pierwszej minucie doliczonego czasu Michał Zieliński urwał się lewą stroną boiska, wpadł w pole karne, zagrał wzdłuż bramki, a całą akcję umieszczeniem piłki w siatce zamknął Mateusz Koleszko.

Mimo to gospodarze w ostatniej akcji meczu stworzyli sobie jeszcze jedną okazję bramkową, jednak między naszymi słupkami dobrze spisał się Szulc, a po chwil sędzia zakończył spotkanie.

Ruch Kozłów  – Naprzód Żernica 3:4 (0:3)