PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Zwycięstwo! Gwarek Zabrze 0:2 Naprzód

Po czterech porażkach z rzędu nasi seniorzy w ramach 16.kolejki zabrzańskiej Serie A podejmowali na wyjeździe Gwarek Zabrze. Zespół, który łagodnie mówiąc, nie leżał naszej drużynie i spotkania, z tym przeciwnikiem raczej wiązały się z porażką Naprzodu.

Spotkanie rozpoczyna się fantastycznie dla podopiecznych Bartosza Kowala, w 2 minucie meczu Szymon Napierała podaje piłkę do Jakuba Czyżewskiego, ten decyduje się na strzał z 35 metrów, nie dając szans goalkeeperowi rywali.

Gol na 0:1 dla naszej drużyny zdecydowanie ustawił przebieg spotkania, Naprzód mógł skupić się na defensywie, broniąc jedno bramkowej przewagi. Gospodarze zdecydowanie przeważali w posiadaniu piłki w pierwszej części, jednak nie przynosiło to ze sobą okazji bramkowych, do przerwy Krzysztof Balon musiał się wykazać tylko raz, w samej końcówce pierwszych 45-minut, broniąc strzał z około 20 metrów.

Jedna z nielicznych kontr, przynosi naszym zawodnikom rzut rożny w 36 minucie, na dośrodkowanie Kamila Maja z prawego narożnika idealnie w polu karnym Gwarka nabiegł Patryk Niebrzydowski i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie graczy Bartosza Kowala.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie zmienia się Naprzód skoncentrowany na defensywie, z tą równicą, że ma zdecydowanie więcej okazji do kontrataków (niż w pierwszej połowie), jednak żadna nie przynosi trzeciego gola.

Gospodarze, mimo zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki, podobnie jak w pierwszej mają tylko jedną stuprocentową okazję, na szczęście dla nas uderzenie głową zabrzanina nad poprzeczkę wybija Krzysztof Balon.

Ostatecznie po 35 dniach nasi zawodnicy dopisali do swojego dorobku kolejne punkty, a dokładnie trzy. Za tydzień w ostatnim meczu rundy w meczu derbowym Naprzód u siebie zagra z Orłem Stanica, już teraz ZAPRASZAMY!

Gwarek Zabrza – Naprzód 0:2 (0:2)