LKS Naprzód Żernica: Zwycięska inauguracja. Naprzód II 4:2 LKS 45 Bujaków

0
255

W niedzielę przy Górniczej 35 nasze rezerwy zainaugurowały sezon 2021/2022 zabrzańskiej Eurotech C klasy, rywalem zespołu Józefa Kasprzaka był spadkowicz z B klasy LKS 45 Bujaków.

Początek meczu należy do przyjezdnych, którzy zyskują przewagę na boisku, przez co gra toczy się częściej na połowie naszej drużyny. Goście udokumentowali ją w 26 minucie. Kiedy to po rzucie rożnym, największą przytomnością wykazał się gracz z Bujakowa i strzałem z pola karnego nie dał szans zasłoniętemu Russinowi.

Z czasem śmielej zaczynają sobie poczynać zawodnicy naszych rezerw, o czym świadczą dwie doskonałe okazję Błażeja Klugera, niestety żadna z nich nie zakończyła się golem.

Druga część meczu zaczyna się od kolejnej „setki” dla naszych zawodników, tym razem pojedynek z goalkeeperem z Bujakowa przegrał wprowadzony po przerwie Adam Zieliński, na szczęście na gola wyrównującego nie trzeba było długo czekać, w 50 minucie Michał Kuźnik z wolnego wrzuca wprost na głowę Łukasza Nowaka, który doprowadza do remisu.

W dalszych minutach nasza drużyna prezentuje się zdecydowanie lepiej niż przed przerwą i szuka drugiego gola. Niestety w 61 minucie to rywale po raz drugi umieszczają piłkę w siatce. Kapitan spadkowicza zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak pomogła mu nie najlepsza interwencja naszego bramkarza.

Nasi zawodnicy nie byli dłużni rywalom i w 68 minucie kapitan naszych rezerw Arkadiusz Zawadzki, doprowadza do remisu po strzale z rzutu karnego, a w 79 minucie po otrzymaniu długiego podania, bierze przeciwnika na plecy i uderzeniem z powietrza daje prowadzenie naszym rezerwom.

W dalszych minutach goście próbują wyrównać, oddając kilka groźnych strzałów na naszą bramkę, jednak swoimi interwencjami za stratę drugiego gola rehabilituje się Rafał Russin, nie dając się pokonać po raz trzeci.

W 85 minucie arbiter wskazuje drugi raz na wapno, po faulu na Arkadiuszu Zawadzkim wynik z jedenastu metrów ustala Michał Kuźnik.

Po mocno średniej pierwszej i dobrej drugiej połowie trzy punkty zostały przy Górniczej 35.

 

Naprzód II Żernica – LKS 45 Bujaków 4:2 (0:1)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 0:1 26 min. Szymon Fortuna
  • 1:1 50 min. Łukasz Nowak
  • 1:2 61 min. Kewin Tomecki
  • 2:2 68 min. Arkadiusz Zawadzki k.
  • 3:2 79 min. Arkadiusz Zawadzki
  • 4:2 85 min. Michał Kuźnik k.

Żółte kartki: 58 min. Krzysztof Kościółek, 61 min. Marcin Szmidt, 90 min. Marcin Szmidt – –

Czerwone kartki: 90 min. Marcin Szmidt (druga żółta) – –

 

Naprzód  II: Rafał Russin – Marcin Szmidt, Marcin Władarz, Łukasz Nowak, Paweł Steuer (46 min. Damian Langner), Błażej Kluger (90 min. Mateusz Nowicki), Michał Kuźnik (88 min. Marek Kapek), Grzegorz Przybyła (46 min. Mateusz Kląskała), Krzysztof Kościółek (68 min. Adam Sosna), Łukasz Wieczorek (46 min. Adam Zieliński), Arkadiusz Zawadzki

Rezerwowi: Mariusz Czuga

 

LKS 45 Bujaków: Piotr Bialucha – Szymon Fortuna, Robert Botor, Jarosław Gabor, Łukasz Gilner, Kewin Tomecki, Krzysztof Janik (89 min. Szymon Grzegorczyk), Kamil Neznal, Paweł Nowak (35 min. Kacper Górnioczek), Patryk Rożek (89 min. Artur Szołtysek), Dominik Woźnica (56 min. Tomasz Kieś)

Rezerwowi: Łukasz Bujoczek

info: LKS Naprzód Żernica