LKS Naprzód Żernica: Zwycięska inauguracja. Naprzód 3:1 Olimpia Pławniowice

0
687

W sobotę nadeszła bardzo wyczekiwana inauguracja nowego sezonu zabrzańskiej Majer A klasy. Naprzód w 1.kolejce u siebie mierzył się z Olimpią Pławniowice.

Od początku meczu to drużyna Damiana Kraski częściej utrzymuje się przy piłce i atakuje rywala wysoko na jego połowie. Naprzód dochodzi do kilku okazji strzeleckich, ale to goście obejmują prowadzenie w meczu. W 15 minucie długie wybicie od obrońcy Olimpii w kierunku napastnika, błąd w obliczeniu lotu piłki przez Rafała Wybierka Raphaëla Varane’a, gracz z Pławniowic wychodzi sam na sam z Dawidem Szulcem i lobem umieszcza piłkę w siatce.

Na szczęście na odpowiedź naszej drużyny nie trzeba było długo czekać i 20 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Madeja bramkę wyrównującą zdobywa Michał Zieliński.

Nasza drużyna przed przerwą chciała strzelić drugiego gola, co udało się w 33 minucie. Wyjście spod pressingu rywali oraz szybka zmiana ciężaru gry sprawia, że piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Łukasza Balon do siatki głową kieruje Michał Zieliński.

Na przerwę Naprzód mógł schodzić z wyższym prowadzeniem, ale w ostatniej akcji pierwszych 45-minut Zieliński, tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem.

Druga połowa doskonale rozpoczyna się dla zespołu Damiana Kraski. W 51 minucie dośrodkowanie z lewej strony Pawła Madeja w okolice środka szesnastki odnajduje Łukasza Balon, ten wykorzystując błąd obrońcy w obliczeniu lotu piłki zdobywa trzeciego gola dla Naprzodu.

Chwilę później z wolnego uderza Madej, a piłka zatrzymuje się na poprzeczce bramki Olimpii.

Z czasem trwania drugiej części gry coraz słabiej wygląda nasza drużyna, a do głosu zaczynają dochodzić goście, którzy zdecydowanie przejęli inicjatywę nad tym, co działo się na boisku i coraz częściej zagrażają bramce Szulca. Kilka razy naszego bramkarza uratował słupek i poprzeczka, a w jednej z sytuacji zawodnik z Pławniowic został złapany przez sędziego na spalonym.

Ostatecznie kibice w Żernicy więcej bramek nie zobaczyli, a Naprzód pokonał Olimpię Pławniowice 3:1. W przyszłą niedzielę drużyna Damiana Kraski ponowie u siebie zagra ze Startem Sierakowice.

Naprzód Żernica – Olimpia Pławniowice 3:1 (2:1)