PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Z Kozłowa z trzema punktami. Ruch Kozłów 2:6 Naprzód

W sobotę nasi seniorzy udali się na wyjazdowy mecz 28.kolejki Majer A klasy, w którym mierzyli się z drużyną Ruchu Kozłów. W porównaniu do spotkania z poprzedniego tygodnia trener Bartosz Kowala, tym razem miał do dyspozycji 17 zawodników.

Od kilku spotkań piszemy, o tym, że nasz zespół bardzo dobrze wchodzi w mecz, tzn. zdobywa gola w pierwszym kwadransie zawodów. Nie inaczej było w sobotę, gospodarze próbują skonstruować akcję bramkową  dwadzieścia metrów od bramki Szulca, piłkę rywalowi zabiera Bartosz Kluger i podaniem do Łukasza Balon uruchamia kontratak Naprzodu, następnie futbolówka krąży między naszym najlepszym strzelcem oraz Michałem Zielińskim, który ostatecznie w 10 minucie umieszcza ją w siatce kozłów.

W kolejnych minutach do nadal nasz zespół zdecydowanie częściej zagraża goalkeeperowi Ruchu niż gospodarze naszemu bramkarzowi. Z wielu dobrych okazji, nasze prowadzenie podwyższa Jakub Czyżewski, któremu piłka spada pod nogi po zamieszaniu spowodowanym przez rzut rożny. Czyżu decyduje się na uderzenie z około dwudziestu pięciu metrów, nie dając szans bramkarzowi przeciwników. Bramka podobna do tych, jakie zdobywał z Carbo Gliwice (w poprzednim sezonie) oraz z Gwarkiem Zabrze (z obecnego sezonu).

W następnej części meczu obraz gry za bardzo się nie zmienia, z tą różnicą, że bardzo blisko gola byli rywale, piłka toczy się niemal na linii w naszej bramce, na szczęście miała taką rotację, że ostatecznie do siatki nie wpadła, a żadnej z graczy Ruchu nie wpakował jej do siatki. Poza tą sytuacją zespół z Kozłowa miał jeszcze parę wrzutek, po których było groźnie.

Po akcjach Naprzodu piłka ląduje w siatce w ostatniej akcji pierwszej połowy, Tomasz Sokołowski oddaje strzał głową niemalże z linii pola karnego, futbolówkę na poprzeczkę paruje goalkeeper gospodarzy, a z najbliższej odległości piłkę dobija Filip Dudziak, który najszybciej odnalazł się w całej sytuacji i w końcu zdobył bramkę.

Druga połowa zdecydowanie dużo słabsza w wykonaniu drużyny trenera Kowala, na co bez wątpienia wpływ miał wynik. Ruch częściej niż przed przerwą pojawia się pod naszą bramką, mimo to gola zdobywa Naprzód. Wprowadzony z ławki Paweł Madej, zagrywa na wolne pole do Łukasza Balon, a ten wbiega w szesnastkę rywali i uderzeniem w stronę dalszego słupka podwyższa prowadzenie.

W 70 minucie sami dajemy rywalom okazję do strzelenia gola, krótko rozegrany aut bramkowy, piłkę do przodu chce zagrać Dariusz Kuta, jednak nogę dostawia rywal, a futbolówką trafia do jego partnera z zespołu, którego na siedemnastym metrze fauluje Bartosz Kluger, gospodarze rzut wolny zamieniają na gola, zdobywając honorową bramkę.

Minutę po tej bramce bezpośrednią czerwoną kartkę za uderzenie rywala w czasie przerwy w grze ogląda Kamil Maj i Naprzód musi radzić sobie w osłabieniu. W 83 minucie siły na boisku się wyrównały, bo po indywidualnej akcji Damiana Kraski, za faul drugą żółtą kartkę ogląda zawodnik Ruchu.

Kolejny gol w tym spotkaniu padł w 86 minucie, Dariusz Kuta rozpoczyna rajd z piłką od środka boiska, mija jednego z rywali, następnie wykorzystuje to, że żaden z przeciwników go nie atakuje, staje oko w oko z bramkarzem z Kozłowa i decyduje się podać piłkę do Pawła Madeja, który szczęśliwie, bo od poprzeczki umieszcza futbolówkę w pustej bramce.

To nie był koniec bramek, w tym spotkaniu, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Grzegorz Łajszczak zdaniem arbitra fauluje w naszym polu karnym gracza z Kozłowa, a rywale zamienia jedenastkę na drugiego gola.

Worek z bramkami w 92 minucie zamknął Damian Kraska, piłkę z prawego skrzydła wrzuca w szesnastkę gospodarzy Patryk Niebrzydowski, futbolówka po torsie Łukasza Nowaka trafia pod nogi Krachy, ten schodzi z piłką do środka i uderzeniem w kierunku dalszego słupka zdobywa szóstą bramkę dla naszego zespołu.

Ostatecznie nasi zawodnicy bardzo pewnie pokonują Ruch Kozłów 6:2, a w kolejnej kolejce mecz ze Startem Sierakowice.

Ruch Kozłów – Naprzód Żernica 2:6 (0:3)