W niedzielne popołudnie nas zawodnicy, w celu rehabilitacji za fatalny występ z Gwiazdą Chudów, udali się na wyjazdowe spotkanie z MKS-em Zaborze.

Nasza drużyna przystąpiła do meczu w nowym ustawieniu i od pierwszego gwizdka miała lekką przewagę na boisku, co w 12 minucie udokumentował Łukasz Balon, którego strzał z pola karnego przełamał ręce bramkarza i wpadł do siatki.

Kolejne minut, to przede wszystkim walka w środku pola. W 34 minucie przed stratą gola nasz zespół ratuje Dawid Szulc, który w fantastyczny sposób broni uderzenie rywala zza szesnastki, niestety interwencja kosztuje go kontuzję kolana, która zmusiła go do opuszczenia boiska. Dawida w bramce zastępuje grający w obronie Krzysztof Balon i tuż przed końcem pierwszej połowy, broni sytuacje sam na sam z zawodnikiem gospodarzy.

W drugiej połowie MKS Zaborze próbuje doprowadzić do wyrównania, jednak na posterunku w bramce stoi Krzysztof Balon, a atakujących rywali kontrują nasi zawodnicy i tak oto do doskonałych okazji na gola dochodzą m.in. Damian Kraska i Łukasz Balon, którzy powinni podwyższyć prowadzenie naszego zespołu.

W ostatniej akcji meczu gospodarze mają rzut wolny, piłka wylatuje poza nasze pole karne i w narożniku boiska przejmuje ją pozbawiony układu nerwowego Paweł Kober, atakowany przez rywali nie chce pozbywać się piłki wybiciem i podaje do naszego goalkeepera, a ten jeszcze przyjmuje sobie futbolówkę w świetle bramki, mimo ataku trzech rywali i wybija ją poza szesnastkę. Raczej nasza relacja nie odda całej dramaturgii, tego co wydarzyło się w ostatnie akcji pod naszą bramką.

Ostatecznie i co najważniejsze Naprzód wraca z Zaborza z kompletem punktów i nadal znajduje się w czołówce Majer A klasy.

MKS Zaborze – Naprzód Żernica 0:1 (0:1)

(protokół meczowy)

Bramki: 

  • 0:1 12 min. Łukasz Balon (as. Tomasz Sokołowski)

Żółtek kartki: – – 26 min. Bartosz Kluger, 76 min. Paweł Kober

Czerwone kartki: –

MKS: Łukasz Grzyb – Grzegorz Babczyński, Bartłomiej Jeziorski, Jakub Zduńczyk, Marcin Micor, Piotr Majcher (46 min. Rafał Kołoczek), Adrian Podstawa (75 min. Kacper Nowaczyk), Mateusz Słodki (73 min. Rafał Mosgalik), Damian Nowak (45 min. Karol Gorecko), Arkadiusz Ślesiński, Jakub Podyma (K)

Rezerwowi: Daniel Chęciński, Dawid Jaślan, Bartłomiej Reczek

Naprzód: Dawid Szulc (35 min. Patryk Niebrzydowski) – Paweł Kober, Jacek Kęsik (K), Krzysztof Balon, Tomasz Sokołowski (46 min. Jakub Czyżewski), Dariusz Kuta, Bartosz Kluger, Mateusz Koleszko, Damian Kraska, Łukasz Balon, Zbigniew Sodel (46 min. Paweł Madej)

Rezerwowi: Grzegorz Łajszczak, Grzegorz Przybyła

fot. Dawid Wołoch

Info: LKS naprzód Żernica