W niedzielne popołudnie nasz drużyna grała na wyjeździe z najlepszą ofensywą Majer A klasy, bo w Rudnie zespół Damiana Kraski mierzył się z miejscową Młodością.

Od pierwszego gwizdka sędziego to przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze, nasza drużyna czeka na przeciwników na własnej połowie. Mimo to do pierwszej stuprocentowej okazji bramkowej dochodzi Naprzód. Mateusz Koleszko zagrywa futbolówkę z prawego skrzydła w pole karne, do piłki dopada Michał Zieliński, niestety z 5 metrów przenosi piłkę nad bramką Młodości.

W kolejnych minutach to zespół z Rudna stwarza sobie kilka okazji bramkowych, jednak z wszystkim doskonale radzi sobie zastępujący w naszej bramce kontuzjowanego Dawida Szulca Rafał Russin.

W 42 minucie sędzia pokazuje Tomaszowi Sokołowskiemu drugą żółtą kartkę i nasz zespół musi radzić sobie w dziesiątkę. W samej końcówce, pierwszej części spotkania doskonałą okazję po rzucie rożnym, ma Rafał Wybierek, jednak jego uderzenie głową przelatuje tuż nad poprzeczką. Do przerwy 0:0.

Podsumowują, nasi gracze mogli rozpocząć i zakończyć pierwsze 45-minut od gola, jednak żadna z tych sytuacji nie znalazła drogi do bramki. W większej części pierwszej połowy to Młodość prowadziła grę.

W drugą połowę zawodnicy Damiana Kraski nie mogli wejść lepiej, w 51 minucie piłkę z wolnego w pole karne wrzuca Paweł Madej, futbolówkę przedłuża Michał Zieliński, a jego sąsiad, czyli nasz kapitan Jacek Kęsik zamyka całą akcję na długim słupku, umieszczając piłkę w siatce głową.

W 55 minucie jakże by inaczej piłkę w środku pola przechwytuje Bartosz Kluger, z pierwszej piłki zagrywa do Zbigniewa Sodla, ten już miał stanąć sam na sam z goalkeeperem rywali, jednak zostaje sfaulowany przez obrońcę Młodości i sędzia pokazuje graczowi z Rudna czerwoną kartkę, przez co siły na boisku się wyrównały.

W kolejnych minutach to gospodarze prowadzili grę, chcąc doprowadzić do remisu, a nasza drużyna czekała na wyprowadzenie kolejnego ciosu po kontrataku i po wypadzie pod bramkę Młodości w szesnastce przeciwnika faulowany jest Zbigniew Sodel, a arbiter bez zawahania się wskazuje na wapno. Do jedenastki podchodzi niezawodny, w tym aspekcie Rafał Wybierek i daje Naprzodowi dwubramkowe prowadzenie.

W ostatnich minutach napór Młodości narasta, a świetnymi interwencjami między słupkami naszej bramki popisuje się Rafał Russin, gospodarze obijają również obramowanie bramki, ostatecznie nasz goalkeeper, daje się pokonać dopiero w 88 minucie, w końcówce wynik nie ulega zmianie i Naprzód wraca z Rudna z kompletem punktów.

Żałujemy, że meczu nie mogli zobaczyć nasi kibice, po tak walczący Naprzód, aż chce się oglądać. Zawodnicy bez wątpienia zostawili serce na boisku, a na wyróżnienie zasługuje postawa w dzisiejszym meczu Rafała Russina i Zbigniewa Sodla. Tak czy inaczej, Szapo Pa DRUŻYNA!

 

Młodość Rudno – Naprzód Żernica 1:2 (0:0)

(protokół meczowy)

 

Bramki: 

  • 0:1 51 min. Jacek Kęsik (as. Michał Zieliński)
  • 0:2 73 min. Rafał Wybierek k. (as. Zbigniew Sodel)
  • 1:2 88 min. Oskar Zwiernik

Żółte kartki: 43 min. Mirosław Nowak, 84 min. Kamil Zwiernik – 24 min. Tomasz Sokołowski, 42 min. Tomasz Sokołowski, 45+2 min. Paweł Madej, 47 min. Michał Zieliński

Czerwone kartki: 55 min. Dawid Rakoczy – 42 min. Tomasz Sokołowski

 

Młodość: Paweł Zgoda – Sebastian Misz (71 min. Adrian Pieczka), Dawid Rakoczy, Christoph Sacher (86 min. Andrzej Hauke), Sebastian Sujecki (58 min. Rafał Pawłowski), Damian Pluta (46 min. Kamil Zwiernik), Kewin Zaczkowski, Sebastian Prochota, Oskar Zwiernik, Szymon Zaczkowski, Mirosław Nowak

Rezerwowi: Marek Pieczka, Marcel Zaczkowski

 

Naprzód: Rafał Russin – Patryk Niebrzydowski, Jacek Kęsik, Rafał Wybierek, Paweł Kober, Paweł Madej, Mateusz Koleszko, Bartosz Kluger, Tomasz Sokołowski, Michał Zieliński, Zbigniew Sodel (80 min. Grzegorz Przybyła)

Rezerwowi: Dawid Płoński

Info: LKS Naprzód Żernica