PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Walka, Zaangażowanie, Zwycięstwo! Młodość Rudno 1:2 Naprzód

W niedzielne popołudnie nasz drużyna grała na wyjeździe z najlepszą ofensywą Majer A klasy, bo w Rudnie zespół Damiana Kraski mierzył się z miejscową Młodością.

Od pierwszego gwizdka sędziego to przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze, nasza drużyna czeka na przeciwników na własnej połowie. Mimo to do pierwszej stuprocentowej okazji bramkowej dochodzi Naprzód. Mateusz Koleszko zagrywa futbolówkę z prawego skrzydła w pole karne, do piłki dopada Michał Zieliński, niestety z 5 metrów przenosi piłkę nad bramką Młodości.

W kolejnych minutach to zespół z Rudna stwarza sobie kilka okazji bramkowych, jednak z wszystkim doskonale radzi sobie zastępujący w naszej bramce kontuzjowanego Dawida Szulca Rafał Russin.

W 42 minucie sędzia pokazuje Tomaszowi Sokołowskiemu drugą żółtą kartkę i nasz zespół musi radzić sobie w dziesiątkę. W samej końcówce, pierwszej części spotkania doskonałą okazję po rzucie rożnym, ma Rafał Wybierek, jednak jego uderzenie głową przelatuje tuż nad poprzeczką. Do przerwy 0:0.

Podsumowują, nasi gracze mogli rozpocząć i zakończyć pierwsze 45-minut od gola, jednak żadna z tych sytuacji nie znalazła drogi do bramki. W większej części pierwszej połowy to Młodość prowadziła grę.

W drugą połowę zawodnicy Damiana Kraski nie mogli wejść lepiej, w 51 minucie piłkę z wolnego w pole karne wrzuca Paweł Madej, futbolówkę przedłuża Michał Zieliński, a jego sąsiad, czyli nasz kapitan Jacek Kęsik zamyka całą akcję na długim słupku, umieszczając piłkę w siatce głową.

W 55 minucie jakże by inaczej piłkę w środku pola przechwytuje Bartosz Kluger, z pierwszej piłki zagrywa do Zbigniewa Sodla, ten już miał stanąć sam na sam z goalkeeperem rywali, jednak zostaje sfaulowany przez obrońcę Młodości i sędzia pokazuje graczowi z Rudna czerwoną kartkę, przez co siły na boisku się wyrównały.

W kolejnych minutach to gospodarze prowadzili grę, chcąc doprowadzić do remisu, a nasza drużyna czekała na wyprowadzenie kolejnego ciosu po kontrataku i po wypadzie pod bramkę Młodości w szesnastce przeciwnika faulowany jest Zbigniew Sodel, a arbiter bez zawahania się wskazuje na wapno. Do jedenastki podchodzi niezawodny, w tym aspekcie Rafał Wybierek i daje Naprzodowi dwubramkowe prowadzenie.

W ostatnich minutach napór Młodości narasta, a świetnymi interwencjami między słupkami naszej bramki popisuje się Rafał Russin, gospodarze obijają również obramowanie bramki, ostatecznie nasz goalkeeper, daje się pokonać dopiero w 88 minucie, w końcówce wynik nie ulega zmianie i Naprzód wraca z Rudna z kompletem punktów.

Żałujemy, że meczu nie mogli zobaczyć nasi kibice, po tak walczący Naprzód, aż chce się oglądać. Zawodnicy bez wątpienia zostawili serce na boisku, a na wyróżnienie zasługuje postawa w dzisiejszym meczu Rafała Russina i Zbigniewa Sodla. Tak czy inaczej, Szapo Pa DRUŻYNA!

Młodość Rudno – Naprzód Żernica 1:2 (0:0)