LKS Naprzód Żernica: W tym sezonie Carbo = słaby mecz Naprzodu. Carbo Gliwice 2:2 Naprzód

0
1104

W słoneczne niedzielne popołudnie nasi seniorzy w ramach 22.kolejki Majer A klasy udali się do Ostropy, aby na najlepszej murawie w całej lidze zmierzyć się z Carbo Gliwice. Na początku spotkania nasi zawodnicy próbują przejąć inicjatywę nad spotkaniem, a co za tym idzie skonstruować, sobie okazję na zdobycie gola.

W 12 minucie Paweł Madej zagrywa długie krzyżowe podanie na wbiegającego z prawego skrzydła w pole karne gości Szymona Napierałę, który decyduje się na uderzenie z pierwszej piłki i pięknym strzałem daje Naprzodowi prowadzenie (niestety w pełni piękna tej bramki nie uchwyciły kamery NaprzódTV).

W 17 minucie faulowany w szesnastce gości jest Łukasz Balon, a arbiter odgwizduje rzut karny, do futbolówki podchodzi niezawodnym w tym elemencie Paweł Madej, niestety jego uderzenie mija bramkę gospodarzy.

W dalszych minutach nasi gracze starają się strzelić drugiego gola, jednak nie za wiele wychodzi z tych prób. Najbliżej był Adrian Kominiak, jednak jego uderzenie głową po dośrodkowaniu z rożnego broni bramkarz gliwiczan. Zawodnicy Carbo, również dochodzą do sytuacji strzeleckich, w jednej z nich piękną interwencją popisał się Andrzej Pielecki, broniąc strzał z dystansu.

W 38 minucie zawodnik gospodarzy dośrodkowuje z lewego skrzydła, a całą akcję zamyka dobrze znany w Żernicy, były zawodnik Naprzodu Grzegorz Nowak. Do przerwy 1:1.

Druga połowa wygląda słabo wykonaniu naszych zawodników, nie potrafią zakończyć akcji celnym strzałem, podejmują złe decyzje lub nie celnie podają przy wyjściach do kontrataków. Nie wykorzystują w pełni bardzo dobrego boiska. Niespecjalnie dobrze dysponowani tego dnia gospodarze, z czasem coraz częściej goszczą na połowie Naprzodu.

W 70 minucie obrońca Carbo zagrywa do swojego bramkarza, którego naciska Kamil Maj, podanie goalkeepera gospodarzy odbija się od naszego zawodnika, do piłki dopada Paweł Madej i umieszcza ją w siatce.

Ostatnie minuty to starania rywali o wyrównującego gola, a Naprzód ma okazję do kontrataków, niestety nieudolności, w ich konstruowaniu, o czym wcześniej pisaliśmy, zemściła się w 90 minucie. Piłkę wybitą z naszego pola karnego, przyjmuje stoper gliwiczan, decyduje się na uderzenie z 30 metrów, piłką nabrała dziwnej rotacji i nie dała szans Andrzejowi Pieleckiemu. Ostatecznie przywozimy z Ostropy punkt, ale nadal pozostajemy jedną z dwóch niepokonanych drużyn w Majer A klasie w 2018 roku.

Drugi mecz przeciwko Carbo Gliwice w tym sezonie, w którym nasz zespół męczy się w grze. Niby nasz drużyna uznawana jest za faworyta, jednak nie potrafi zdecydowanie w spotkaniach z gliwiczanami narzucić swoich warunków gry. Jesienią jakimś cudem udało się zdobyć komplet punktów, dziś Naprzód miał mniej szczęścia.

Carbo Gliwice – Naprzód Żernica 2:2 (1:1)