PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica vs Naprzód Świbie 5:2

Trzecia kolejka Majer A klasy została rozegrana w środę, a do Żernicy przyjechał nasz imiennik ze Świbia, napędzony niedzielną wygraną z Walką Zabrze. Mecz zawodnicy trenera Dankowskiego rozpoczynają piorunująco, wysoki pressing i bezlitośnie wykorzystane błędy zawodników rywali sprawiają, że w 19 minucie za sprawą dwukrotnie Damiana Kraski i po razie Gienka Strażnikiewicza oraz Piotra Karwowskiego prowadziliśmy 4:0.

Do końca pierwszej połowy nasi gracze mieli jeszcze kilka okazji bramkowych, a goście nie zatrudniali jakoś szczególnie naszego goalkeepera.

Druga część meczu to prowadzący grę Naprzód Świbie i czekający na własnej połowie Naprzód Żernica, po którym z minuty na minutę było widać trudy sobotniego meczu ze Spartą Zabrze, 55 minucie zawodnik gości uderza z dystansu, piłka odbija się od słupka i spada pod nogi jego partnera z drużyny, który naszym zdaniem był na ewidentnym spalonym, ale koniec końców pokonuje Szulca.

W 84 minucie Paweł Kober fauluje rywala w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienia bramkarz ze Świbia, jednak dwubramkowa przewaga nie trwała długo, bo minutę później sprawy w swoje ręce wziął Piotr Karwowski i po indywidualnej akcji zamknął mecz. 5:2

W sobotę oczywiście u siebie Naprzód zagra z Tęczą Wielowieś.

Naprzód Żernica – Naprzód Świbie 5:2 (4:0)