PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica vs Gwarek II Ornontowice 4:0

A klasa: Naprzód 4:0 Gwarek II Ornontowice

W 7.kolejce zabrzańskiej Majer A klasy zawodnicy trenera Dankowskiego podejmowali przy Górniczej 35 drużynę Gwarka II Ornontowice.

W 7.kolejce zabrzańskiej Majer A klasy zawodnicy trenera Dankowskiego podejmowali przy Górniczej 35 drużynę Gwarka II Ornontowice. Mecz zaczyna się od wielkiego błędu sędziowskiego, w zamieszaniu w polu karnym gości, zawodnik z Ornontowic wybija piłkę z bramki ręką, co widzieli wszyscy poza trójką sędziowską.

Kolejne minuty to przewaga naszego zespołu, a co za tym idzie okazje na otwarcie wyniku, jednak w sobotę nasi gracze nie grzeszyli skutecznością (m.in. zmarnowany rzut karny) i zamiast do przerwy prowadzić 3,4-0, to po pierwszych 45-minutach było 0:0. Goście w pierwszej połowie raz zagrozili bramce Szulca, po uderzeniu z wolnego bardzo dobrą interwencją popisał się nasz goalkeeper.

Co nie udało się przez całą pierwszą część meczu, udało się w pierwszej minucie drugiej połowy. Piotr Karwowski zabiera piłkę rywalowi, wbiega w pole karne, podaje do Pawła Madeja, a Mejdej otwiera wynik meczu.

Dalsza część zawodów nie odbiega od pierwszej, duża przewaga naszej drużyny, tylko skuteczność lepsza. W 65 minucie wynik podwyższa Piotr Karwowski uderzeniem lewą nogą zza pola karnego.

W 82 minucie kolejna akcja pod bramką gości, zawodnik przeciwnika zagrywa zmierzającą do siatki piłkę ręką, tym razem nie umknęło to sędziemu. Czerwona kartka i rzut karny. Co ciekawe, był to ten sam gracz Gwarka, który zrobił to samo na początku meczu. Jedenastkę na gola zamienia Piotr Karwowski.

W ostatniej akcji meczu Paweł Steuer przerzuca piłkę z prawej na lewą do Damiana Kraski, a Kracha na raty pokonuje bramkarza z Ornontowic, ustalając wynik meczu na 4:0. Za tydzień ponownie z Gwarkiem, tym razem z Zabrza.

Naprzód Żernica – Gwarek II Ornontowice 4:0 (0:0)