PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Trzy punkty zostają w Żernicy. Naprzód 3:0 Młodość Rudno

Z chęcią rehabilitacji za zeszło tygodniową porażkę z Burzą Borowa Wieś, przystąpili nasi zawodnicy do meczu 27.kolejki zabrzańskiej Serie A, w którym Naprzód podejmował u siebie będącą ostatnio w bardzo dobrej formie Młodość Rudno.

M.in. zawieszenia za kartki, imprezy rodzinne, kursy trenerskie i kontuzje sprawiły, że trener Bartosz Kowal miał do dyspozycji 11 zawodników, jednak jak się okazało, nie ważna jest ilość, ale jakość.

W ostatnim czasie bardzo dobrze rozpoczynają się spotkania dla naszej drużyny, która w pierwszym kwadransie potrafi wyjść na prowadzenie. Tym razem w 11 minucie po rzucie rożnym dla naszego zespołu Dariusz Kuta oddaje strzał, który zmienia się w podanie do Łukasza Balon, a ten dokłada stopę do futbolówki i Naprzód wychodzi na prowadzenie.

Nasz zespół od początku spotkania czeka na własnej połowie na próbujących grać piłką gości, jednak ci dochodzą do sytuacji bramkowych w zasadzie tylko po indywidualnych błędach naszych graczy i tak między innymi Dawid Szulca przed startą gola ratuje poprzeczka, parę razy nasz bramkarz staje na wysokości zadania, doskonale broniąc strzały przeciwników.

Bazujący na odbiorze piłki i szybkich kontrach nasi zawodnicy dochodzą do kilku doskonałych sytuacji, ale na drugiego gola trzeba czekać do ostatniej akcji w pierwszej połowie, Łukasz Balon zagrywa piłkę wzdłuż bramki, a akcję umieszczeniem piłki w siatce zamyka Tomasz Sokołowski.

W drugiej połowie w zasadzie bezrobotny był Dawid Szulc, czego nie można powiedzieć o jego vis-a-vis, nasi zawodnicy kilkukrotnie dochodzą fantastycznych okazji bramkowych, jednak ostatecznie tylko jedną zamieniają na gola. W 73 minucie Tomasz Sokołowski podaje do Michała Zielińskiego, a ten uderzeniem z pola karnego w stronę dalszego słupka zdobywa swoją pierwszą bramkę po powrocie do Naprzodu, oraz tą, która ustaliła wynik spotkania na 3:0.

Zespół Bartosz Kowala nie mógł lepiej zrehabilitować się po zeszłotygodniowym spotkaniu, pewnie zdobywając dzisiaj trzy punkty.

Naprzód Żernica – Młodość Rudno 3:0 (2:0)