Po środowej porażce z wiceliderem, w sobotę przyszedł czas na rehabilitację za słaby (szczególnie w drugiej połowie) występ naszej drużyny w Knurowie. Rywalem Naprzodu był lider Majer A klasy ŁTS Łabędy, zespół, który w przypadku zdobycia w Żernicy przynajmniej punktu, zapewniłby sobie awans do klasy okręgowej.

Spotkanie doskonale rozpoczyna się dla gości, długa piłka w kierunku napastnika ŁTS-u ten przyjmuje futbolówkę w naszym polu karnym, oddaje strzał, nie czysto trafiając w piłkę, czym zaskakuje złapanego na wykroku Szulca i od 5 minuty 1:0 dla przyjezdnych.

Po sennym początku, w kolejnych minutach obudził się nasz zespół i spotkanie się wyrównało. W 29 minucie po naszej akcji obrońca rywali wybija piłkę wprost pod nogi Tomasza Sokołowskiego, a ten uderzeniem z 15 metrów doprowadza do remisu.

W ostatnim kwadransie oba zespoły miały jeszcze swoje szanse, jednak tą najlepszą mieli przyjezdni, którą w doskonały sposób wybronił Dawid Szulc.

Po zmianie stron gra nie różni się zbytnio od pierwszych 45-minut. Naprzód i ŁTS szukają swojego drugiego gola w meczu, okazje gości wydają się bardziej klarowne, jednak bardzo dobrze we wczorajszym spotkaniu Dawid Szulc nie daje się pokonać zawodnikom rywali.

W 79 minucie, nasi zawodnicy zażegnują niebezpieczeństwo, wybijając piłkę z własnej szesnastki, nagle w naszym polu karnym przewraca się gracz z Łabęd, a sędzia wskazuje na wapno, bo jego zdaniem Paweł Kober kopnął bez piłki przeciwnika. Zawodnik ŁTS-u ustawia piłkę na jedenastym metrze, a jego uderzenie trafia w słupek.

W ostatnich minutach bramki już nie padły i oba zespoły dopisały do swojego dorobku po punkcie. W tym przypadku remis okazał się dla ŁTS-u Łabędy zwycięski, bo sprawił, że na trzy kolejki przed końcem zapewnił sobie awans do klasy okręgowej. GRATULUJEMY!

Naprzód Żernica – ŁTS Łabędy 1:1 (1:1)

(protokół meczowy)

Bramki: 

  • 0:1 5 min. Mariusz Kwaśniok
  • 1:1 29 min. Tomasz Sokołowski

Żółte kartki: 49 min. Bartosz Kluger, 55 min. Jacek Kęsik, 62 min. Michał Zieliński, 81 min. Paweł Kober – 71 min. Kamil Wyciślik

Czerwone kartki: –

Naprzód: Dawid Szulc – Grzegorz Łajszczak (K), Dariusz Kuta (59 min. Patryk Niebrzydowski), Jacek Kęsik, Krzysztof Balon, Paweł Madej, Paweł Kober, Bartosz Kluger, Tomasz Sokołowski (85 min. Tomasz Kołaciński), Michał Zieliński, Łukasz Balon

Rezerwowi: Bartosz Kowal

ŁTS: Tomasz Kasprzik – Jan Goryczka, Rafał Adamczyk, Piotr Sigmundzik, Piotr Gogolok (82 min. Kamil Pawlik), Szymon Ignacek, Krzysztof Dłubała (K), Łukasz Magiera (59 min. Daniel Gorlicki), Dawid Majerowski, Damian Pająk (7 min. Adami Bielec (77 min. Marcin Kafanke)), Mariusz Kwaśniok (67 min. Kamil Wyciślik)

Rezerwowi: Patryk Lawacz

fot. Dawid Wołoch

Info: LKS Naprzód Żernica