PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Remis z drużyną z okręgówki. Naprzód 1:1 ŁTS Łabędy

Po środowej porażce z wiceliderem, w sobotę przyszedł czas na rehabilitację za słaby (szczególnie w drugiej połowie) występ naszej drużyny w Knurowie. Rywalem Naprzodu był lider Majer A klasy ŁTS Łabędy, zespół, który w przypadku zdobycia w Żernicy przynajmniej punktu, zapewniłby sobie awans do klasy okręgowej.

Spotkanie doskonale rozpoczyna się dla gości, długa piłka w kierunku napastnika ŁTS-u ten przyjmuje futbolówkę w naszym polu karnym, oddaje strzał, nie czysto trafiając w piłkę, czym zaskakuje złapanego na wykroku Szulca i od 5 minuty 1:0 dla przyjezdnych.

Po sennym początku, w kolejnych minutach obudził się nasz zespół i spotkanie się wyrównało. W 29 minucie po naszej akcji obrońca rywali wybija piłkę wprost pod nogi Tomasza Sokołowskiego, a ten uderzeniem z 15 metrów doprowadza do remisu.

W ostatnim kwadransie oba zespoły miały jeszcze swoje szanse, jednak tą najlepszą mieli przyjezdni, którą w doskonały sposób wybronił Dawid Szulc.

Po zmianie stron gra nie różni się zbytnio od pierwszych 45-minut. Naprzód i ŁTS szukają swojego drugiego gola w meczu, okazje gości wydają się bardziej klarowne, jednak bardzo dobrze we wczorajszym spotkaniu Dawid Szulc nie daje się pokonać zawodnikom rywali.

W 79 minucie, nasi zawodnicy zażegnują niebezpieczeństwo, wybijając piłkę z własnej szesnastki, nagle w naszym polu karnym przewraca się gracz z Łabęd, a sędzia wskazuje na wapno, bo jego zdaniem Paweł Kober kopnął bez piłki przeciwnika. Zawodnik ŁTS-u ustawia piłkę na jedenastym metrze, a jego uderzenie trafia w słupek.

W ostatnich minutach bramki już nie padły i oba zespoły dopisały do swojego dorobku po punkcie. W tym przypadku remis okazał się dla ŁTS-u Łabędy zwycięski, bo sprawił, że na trzy kolejki przed końcem zapewnił sobie awans do klasy okręgowej. GRATULUJEMY!

Naprzód Żernica – ŁTS Łabędy 1:1 (1:1)