PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Punkt zdobyty w końcówce. Carbo Gliwice 1:1 Naprzód

W sobotnie popołudnie nasza drużyna w 6.kolejce Majer A klasy mierzyła się na wyjeździe z Carbo Gliwice. Początek spotkania zdecydowanie należy do gospodarzy, którzy po 15 minutach powinni prowadzić przynajmniej 3:0, na nasze szczęście dwukrotnie ratuje nas poprzeczka, a w jednej z sytuacji piłkę niemal z linii wybija Rafał Wybierek.

Piłka jak bumerang wracała pod naszą szesnastkę i Carbo w 20 minucie w końcu to wykorzystało, po kontrataku rywale wychodzą na prowadzenie.

Z czasem trwania meczu, nasi zawodnicy zaczynają bardziej dochodzić do głosu, a zdecydowanie najlepszą okazję na wyrównanie w pierwszej połowie miała Tomasz Sokołowski, któremu piłkę w ostatniej chwili wybił gracz z Gliwic.

Druga połowa to zdecydowana przewaga naszej drużyny, jednak bardzo rzadko nasi zawodnicy zatrudniali bramkarza rywali, który musiał się napocić tylko przy uderzeniu Łukasza Balon, raz blisko samobója byli gospodarze, ale uratował ich słupek.

Carbo zagraża po kontratakach i po jednym z nich świetną interwencją nasz zespół przy życiu utrzymał Dawid Szulc, który obronił strzał rywala z siedmiu metrów.

W 90 minucie sędzia odgwizduje rzut wolny (dość kontrowersyjny) dla Naprzodu, piłkę ustawia Michał Kuźnik, ale ostatecznie do futbolówki podbiega Rafał Wybierek i zapewnia naszej drużynie remis (bramka do zobaczenia na naszym Facebooku).

Po dość przeciętnym meczu w wykonaniu naszych zawodników wywozimy z Ostropy punkt.

Carbo Gliwice – Naprzód Żernica 1:1 (1:0)