PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Powrót na zwycięski szlak. Ruch Kozłów 1:4 Naprzód

W 12.kolejce Majer A klasy zespół Józefa Kasprzaka rywalizował na wyjeździe z Ruchem Kozłów. Po dwóch porażkach z rzędu nasi gracze chcieli bardzo zdobyć trzy punkty.

Początek meczu to próbujący konstruować akcje od tyłu nasi zawodnicy i kontrujący nas gospodarze, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Krzysztofa Balon.

W 17 minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzuca Damian Kraska, a futbolówkę we własnej siatce umieszcza kapitan gospodarzy.

W 26 minucie Paweł Kober dorzuca piłkę w pole karne rywali, goalkeeper piąstkuje ją wprost pod nogi Łukasza Balon, a ten umieszcza futbolówkę pod poprzeczką.

Pięć minut po drugim golu, jak w masło wjeżdża w naszą linię środkową Rafał Jarzmik (były zawodnik Naprzodu) i uderzeniem z około 30 metrów nie daje żadnych szans, naszemu brakarzowi umieszczając futbolówkę w okienku bramki.

W 41 minucie kolejny rzut wolny dla naszego zespołu. Dośrodkowuje Damian Kraska, tuż przed wrzutką, kolejny z naszych byłych zawodników Łukasz Borkowski wyskakuje z muru i blokuje piłkę. Sędzia słusznie napomina go kartką, a że to była jego druga żółta kartka, musiał opuścić boisko.

Pierwsze minuty drugiej połowy, mimo gry w osłabieniu rywali, to zawodnicy Ruch prezentują się na boisku lepiej, niż jak grali w jedenastu, można by się zastanawiać, która drużna gra w osłabieniu.

Dopiero w 83 minucie, przekątne zagranie Pawła Kobera do Patryka Niebrzydowskiego, popularny Pazdi przyjmuje piłkę i strzałem w drugim kontakcie pokonuje bramkarza z Kozłowa.

W doliczony czasie gry Mateusz Koleszko zagrywa do Michała Zielińskiego, a ten dobrze wiedział, co trzeba było zrobić, stając twarzą w twarz z goalkeeperem rywali, 1:4.

Nasi zawodnicy dopisują kolejne ważne trzy punkty, można powiedzieć, że wynik lepszy niż gra, ale kto to będzie pamiętał za kilka miesięcy.

Ruch Kozłów – Naprzód Żernica 1:4 (1:2)