W 12.kolejce Majer A klasy zespół Józefa Kasprzaka rywalizował na wyjeździe z Ruchem Kozłów. Po dwóch porażkach z rzędu nasi gracze chcieli bardzo zdobyć trzy punkty.

Początek meczu to próbujący konstruować akcje od tyłu nasi zawodnicy i kontrujący nas gospodarze, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Krzysztofa Balon.

W 17 minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzuca Damian Kraska, a futbolówkę we własnej siatce umieszcza kapitan gospodarzy.

W 26 minucie Paweł Kober dorzuca piłkę w pole karne rywali, goalkeeper piąstkuje ją wprost pod nogi Łukasza Balon, a ten umieszcza futbolówkę pod poprzeczką.

Pięć minut po drugim golu, jak w masło wjeżdża w naszą linię środkową Rafał Jarzmik (były zawodnik Naprzodu) i uderzeniem z około 30 metrów nie daje żadnych szans, naszemu brakarzowi umieszczając futbolówkę w okienku bramki.

W 41 minucie kolejny rzut wolny dla naszego zespołu. Dośrodkowuje Damian Kraska, tuż przed wrzutką, kolejny z naszych byłych zawodników Łukasz Borkowski wyskakuje z muru i blokuje piłkę. Sędzia słusznie napomina go kartką, a że to była jego druga żółta kartka, musiał opuścić boisko.

Pierwsze minuty drugiej połowy, mimo gry w osłabieniu rywali, to zawodnicy Ruch prezentują się na boisku lepiej, niż jak grali w jedenastu, można by się zastanawiać, która drużna gra w osłabieniu.

Dopiero w 83 minucie, przekątne zagranie Pawła Kobera do Patryka Niebrzydowskiego, popularny Pazdi przyjmuje piłkę i strzałem w drugim kontakcie pokonuje bramkarza z Kozłowa.

W doliczony czasie gry Mateusz Koleszko zagrywa do Michała Zielińskiego, a ten dobrze wiedział, co trzeba było zrobić, stając twarzą w twarz z goalkeeperem rywali, 1:4.

Nasi zawodnicy dopisują kolejne ważne trzy punkty, można powiedzieć, że wynik lepszy niż gra, ale kto to będzie pamiętał za kilka miesięcy.

Ruch Kozłów – Naprzód Żernica 1:4 (1:2)

(protokół meczowy)

Bramki: 

  • 0:1 17 min. Rafał Krawiec sam. (as. Damian Kraska)
  • 0:2 26 min. Łukasz Balon
  • 1:2 31 min. Rafał Jarzmik
  • 1:3 83 min. Patryk Niebrzydowski (as. Paweł Kober)
  • 1:4 91 min. Michał Zieliński (as. Mateusz Koleszko)

Żółte kartki: 27 min. Łukasz Borkowski, 41 min. Łukasz Borkowski, 69 min. Rafał Krawiec – 47 min. Dariusz Kuta

Czerwone kartki: 41 min. Łukasz Borkowski (druga żółta) – –

Ruch: Przemysław Majdecki – Rafał Krawiec (K), Dawid Kaczmarek, Jakub Kasperek, Rafał Jarzmik, Łukasz Borkowski, Jakub Borkowski, Marcin Szubert, Marcin Folwaczny (76 min. Paweł Zajączkowski), Łukasz Brusik (70 min. Bartosz Budzik (83 min. Ksawery Klimas)), Dawid Golasiński (70 min. Sebastian Sieja),

Rezerwowi: –

Naprzód: Krzysztof Balon – Grzegorz Łajszczak, Dariusz Kuta, Jacek Kęsik (K), Paweł Kober, Paweł Madej, Bartosz Kluger, Mateusz Koleszko, Damian Kraska (46 min. Patryk Niebrzydowski), Michał Zieliński, Łukasz Balon (71 min. Zbigniew Sodel)

Rezerwowi: 

fot.. Dawid Wołoch

Info: LKS Naprzód Żernica