PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Porażka…Burza Borowa Wieś 4:1 Naprzód

W 26.kolejce Majer A klasy Naprzód grał na wyjeździe z Burzą Borowa Wieś.

Początek spotkania był niezły w wykonaniu naszych zawodników, gra częściej toczy się na połowie gospodarzy, co przynosi naszej drużynie wiele rzutów rożnych i wolnych. W 15 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego z własnego pola karnego wybijają rywale, wybitą futbolówkę z pierwszej piłki do ustawionego przy linii bocznej Damiana Kraski zagrywa Bartosz Kluger, a Kracha dośrodkowuje na dalszy słupek, gdzie akcję głową kończy Łukasz Balon, dając Naprzodowi prowadzenie (w protokole meczowym sędzia błędnie zapisał gola Patrykowi Niebrzydowskiemu).

W kolejnych minutach lepiej zaczyna się prezentować zespół Burzy, który dochodzi do kilku sytuacji bramkowych. W 22 minucie dośrodkowanie z lewego narożnika gospodarzy piłka przelatuje przez całe pole bramkowe i niefortunnie trafia w nogi Grzegorza Łajszczaka, który pakuje piłkę do własnej siatki.

W dalszej części meczu, następna doskonała okazja rywali kończy się zablokowaniem przez Jacka Kęsika piłki zmierzającej do pustej bramki.

W 38 minucie, gospodarze jak w masło wchodzą w nasz środek boiska, zagrywają piłkę na lewe skrzydło, piłki nie zdołał wybić Patryk Niebrzydowski, skrzydłowy Burzy oddaje strzał, piłkę na środek pola karnego odbija Krzysztof Balon, a do futbolówki dopada graczy rywali, pewnie umieszczając piłkę w siatce.

W końcówce pierwszej części meczu doskonałe okazje na drugą bramkę dla Naprzodu m.in. mieli Łukasz Balon i Kamil Maj, niestety piłką nie chciała wpaść do bramki przeciwników.

Zaledwie 9 minut po przerwie gospodarze zamykają mecz, długą piłką na prawe skrzydło dośrodkowanie wzdłuż bramki i całą akcję zamyka lewy pomocnik Burzy, podwyższając prowadzenie swojej drużyny.

Mimo że nasi zawodnicy w dalszej części meczu prowadzili grę, to bardzo ciężko było się przebić przez linie obrony skoncentrowanych na defensywie gospodarzy, którzy swoje ataki na bramkę Krzysztofa Balon ograniczali już, tylko do kontr. Naszej drużynie udało się dojść do kilku niezły okazji, jednak nie wykorzystali żadnej z nich, a najlepsze mieli Damian Kraska i Michał Zieliński.

W samej końcówce Burza wyprowadza kontratak, po którym ustala wynik meczu, na 4:1. W przekroju całego spotkania gospodarze mieli znaczną przewagę w środku boiska, co dawało im dużą swobodę w przeprowadzeniu ataków na naszą bramkę. Naszym zawodnikom zabrakło odrobimy szczęścia, pod bramką rywali, bo nasi gracze stworzyli sobie więcej okazji od przeciwników, a duża ilości z nich była stuprocentowa.

Pozostaje zapomnieć o meczu z Burzą i skupić się nad kolejnym spotkaniem ligowym.

Burza Borowa Wieś – Naprzód Żernica 4:1 (2:1)