PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Porażka na własne życzenie. Start Sierakowice 3:2 Naprzód

W 12.kolejce zabrzańskiej Majer A klasie nasi zawodnicy mierzyli się na wyjeździe z beniaminkiem Startem Sierakowice. Boisko gospodarzy jest bardzo specyficzne, bo między polem karnym a linią boczną jest możne z 2 metry.

Pierwszą groźną akcję mają nasi zawodnicy, Bartosz Kluger przejmuje piłkę na środku boiska, podaje do Łukasza Balon, którego uderzenie w sytuacji sam na sam broni bramkarz gospodarzy, a intuicyjna dobitka przelatuje tuż nad poprzeczką.

Następna sytuacja miała miejsce po drugiej stronie boiska, Grzegorz Łajszczak zdaniem sędziego fauluje skrzydłowego Startu, a że ten był w polu karnym, arbiter wskazuje na wapno. O ile w ogóle można mówić o faulu, jeżeli nie ma kontaktu, bo rywal przeskakuje nad jego nogami. Sprawiedliwości stało się zadość, ponieważ piłka po strzale z jedenastki po poprzeczce wyleciała poza boisko.

W kolejnej wartej odnotowania akcji zawodnik gospodarzy zagrywa piłkę w kierunku będącego na spalonym napastnika, sędzia liniowy podnosi chorągiewkę, futbolówkę przejmuje Krzysztof Balon, mimo to jest atakowany przez będącego na spalonym rywala, a liniowy opuszcza chorągiewkę. Nasi zawodnicy próbują skonstruować okazję bramkową, a zdenerwowany poprzednią sytuacją nasz bramkarzy wykrzykuje kilka słów pod adresem sędziego, za co arbiter karze go żółtą kartką i dyktuje rzut wolny pośredni z 15 metra.

Jako że futbolówkę przed strzałem musi zostać zagrana przez innego zawodnika, do blokowania uderzenia strzału wybiega Bartosz Kluger, który prostym zwodem daje się zwieść rywalowi, ten płaskim uderzeniem przy lewym słupku umieszcza piłkę w siatce.

Naprzód próbuje wyrównać, jednak od 32 minuty musi radzić sobie w osłabieniu, bo Jakub Czyżewski ogląda drugą żółtą kartkę, pierwszą zobaczył dwie minuty wcześniej. O ile pierwsze upomnienie było jak najbardziej słuszne, to drugie nie kwalifikowało się na upomnienie, faul na środku boiska, raczej na drugi kartonik trzeba zrobić coś więcej, żeby zostać odesłanym do szatni.

Nasz zespół przyzwyczajony do grania w osłabieniu szukał wyrównania, niestety w 44 minucie gospodarze wyprowadzają kontratak, który kończy się rzutem karnym, po tym, jak ręką w polu karnym zagrywa Grzegorz Łajszczak. Karnego Start zamienia na gola i do przerwy prowadzi 2:0.

Od drugiej połowy na boisku pojawił się Paweł Madej i to właśnie on w 47 minucie podaje do ustawionego na 10 metrze Łukasza Balon, ten kładzie bramkarza i zdobywa kontaktowego gola. Gospodarze nie wiedzą, co dzieje się na boisku, bo mimo osłabienia raz za razem nasi zawodnicy szturmują bramkę Startu i na wyrównanie trzeba było poczekać do 63 minuty. Ponownie Paweł Madej podaje do Łukasza Balon, który uderzeniem w kierunku dalszego słupka doprowadza do remisu.

Kiedy wydawało się, że trzeci gol dla Naprzodu jest kwestią czasu, to gracze z Sierakowic przeprowadzają składną akcję, wykorzystują nie najlepsze ustawienie naszych środkowych pomocników, piłka z prawej strony zostaje zagrana w pole karne, a podanie w 69 minucie skutecznie zamyka były zawodnik naszej drużyny Łukasz Urbańczyk.

Mimo ponad 20 minut do końca zawodnikom Bartosza Kowala nie udaje się doprowadzić przynajmniej do remisu. Wielka szkoda, tym bardziej że z trzech goli Startu dwa strzelamy sobie sami, prokurując rzut wolny i rzut karny. Godzinę Naprzód musiał sobie radzić w osłabieniu, co na takim boisku nie było, aż tak odczuwalne jednak lepiej grać w pełnym składzie, tym bardziej że w pewnych sytuacjach mogło się wydawać, że rywali na boisku jest więcej niż jedenastu.

Start Sierakowice – Naprzód Żernica 3:2 (2:0)

(protokół meczowy)

• 1:0 18 min. Michał Kołodziej
  • 2:0 45 min. Michał Kołodziej k.
  • 2:1 47 min. Łukasz Balon (as. Paweł Madej)
  • 2:2 63 min. Łukasz Balon (as. Paweł Madej)
  • 3:2 69 min. Łukasz Urbańczyk

Żółte kartki: – – 18 min. Krzysztof Balon, 30 min. Jakub Czyżewski, 32 min. Jakub Czyżewski, 88 min. Tomasz Sokołowski, 93 min. Łukasz Balon

Czerwone kartki: – – 32 min. Jakub Czyżewski (druga żółta)

Start: Mateusz Neugebauer – Marcin Kampe (40 min. Łukasz Urbańczyk), Piotr Gliński (63 min. Sebastian Marcinek), Michał Kołodziej, Grzegorz Wszołek, Mariusz Sikora, Jarosław Piewko, Wojciech Antoniuk (K), Sławomir Andrzejaszek (46 min. Piotr Różowski), Marcin Wroński (82 min. Kamil Kotowicz), Łukasz Janczarek (70 min. Arkadiusz Nowak)

Rezerwowi: Mateusz Szechyński

Trener: Marcin Wroński

Naprzód: Krzysztof Balon – Patryk Niebrzydowski, Tomasz Kołaciński, Paweł Kober, Grzegorz Łajszczak (K), Filip Dudziak (46 min. Paweł Madej), Jakub Czyżewski, Bartosz Kluger (85 min. Bartosz Kowal), Kamil Maj (59 min. Dariusz Kuta), Damian Kraska (78 min. Tomasz Sokołowski), Łukasz Balon

Rezerwowi: Grzegorz Niebrzydowski

Trener: Bartosz Kowal

Info: naprzodzernica.pl