W miniony weekend zawodnicy zabrzańskiej Serie A rozegrali 19.kolejkę, w której wszystkie zawody zakończyły się zwycięstwami gospodarzy.

W ośmiu spotkaniach padło łącznie 31 bramek, co daje średnią 3,88 gola na mecz. Najwięcej, bo siedem razy piłkę z siatki wyciągali bramkarze w pojedynku derbowym pomiędzy Młodością Rudno, a Amatorem Rudziniec wygranym przez gospodarzy 5:2. Tylko jedną bramkę zobaczyli kibice w meczu Gwiazda Chudów – Zryw Radonia, 1:0.

Sędziowie pokazali 23 żółte kartki, żaden z zawodników nie otrzymał bezpośredniej czerwonej kartki. Zarówno w czołówce, jaki i na dole tabeli bez zmian.

Wyniki 19.kolejki Majer A klasy

Czarni Pyskowice – Ruch Kozłów 4:0

(Zbigniew Sodel 2, Mateusz Koleszko, Grzegorz Mikita)

Sokół Łany Wielkie – Tempo Paniówki 2:1

(Mateusz Raczyński, Łukasz Czaja – Grzegorz Krusiński)

Gwiazda Chudów – Zryw Radonia 1:0

(Mateusz Kisiel)

Sośnica Gliwice – Carbo Gliwice 5:0

(Marek Wiśniewski 2, Krzysztof Borowiec, Remigiusz Sobek, Michał Kuźnik)

Naprzód Żernica – Zamkowiec Toszek 3:1

(Krzysztof Balon, Filip Dudziak, Jakub Czyżewski – Mateusz Rekus)

Społem Zabrze – Olimpia Pławniowice 3:1

(Adrian Modelski, Arkadiusz Lewicki, Tomasz Zieliński – Marek Nandzik)

Burza Borowa Wieś – Gwarek Zabrze 2:1

(Patryk Kucharz, Marcin Pietrz – Szymon Brzozko)

Młodość Rudno – Amator Rudziniec 5:2

(Dariusz Sawicki 3, Przemysław Jóźwiak, Mirosław Nowak – Dawid Rakoczy sam. Tomasz Janik)

 Klasyfikacja strzelców

  1. Michał Sałek (Zryw) – 21 bramek
  2. Mariusz Schymczyk (Burza) – 17
  3. Mateusz Raczyński (Sokół) – 16
  4. Marek Wiśniewski (Sośnica) – 15
  5. Mateusz Radoń (Gwarek), Mirosław Nowak (Młodość) – 14

 Klasyfikacja minut

  1. Łukasz Stefański, Jakub Sikora (obaj Czarni), Łukasz Kałuża, Michał Sałek (obaj Zryw), Krzysztof Hassa (Ruch) – 1620 minut (100%)
  2. Kamil Spyrka (Olimpia) – 1602
  3. Mirosław Nowak (Młodość) – 1585
  4. Adrian Podstawa (Społem) – 1525
  5. Tomasz Kasprzak (Gwarek), Adam Wiśniewski (Amator) – 1520

Klasyfikacja żółtych kartek (zawodnicy)

  1. Dariusz Kuta (Naprzód), Patryk Kucharz (Burza) – 7 kartek
  2. Robert Smolarz, Marek Kokoszka, Mateusz Musiałek (wszyscy Zryw), Bartosz Kluger (Naprzód), Tomasz Woźniakowski (Burza) – 6
  3. Kamil Dwojak (Czarni), Dariusz Sawicki (Młodość), Marcin Pietrz (Burza), Michał Lisok (Olimpia), Paweł Faron (Społem), Rafał Kamiński (Sośnica) – 5

Klasyfikacja czerwonych kartek (zawodnicy)

  1. Marek Kokoszka (Zryw) – 2 kartki
  2. Dawid Gajdzik, Wojciech Majnusz (obaj Amator), Adam Mierzowski, Łukasz Kaliński (obaj Carbo), Paweł Zgoda, Sebastian Prochota, Dariusz Sawicki (wszyscy Młodość), Christoph Sacher (Zamkowiec), Robert Smolarz (Zryw), Łukasz Kapusta, Damian Lange (obaj Ruch), Kamil Lisok (Olimpia), Jarosław Mizera (Sokół), Tomasz Szczurek (Sośnica Gliwice) –  1

Klasyfikacja czystych kont (zawodnicy)

  1. Patryk Bytnar (Gwiazda) – 8 czystych kont
  2. Piotr Marczak (Czarni) – 7
  3. Kamil Lisok (Olimpia) – 5
  4. Paweł Zgoda (Młodość), Damian Szmyd (Gwarek), Rafael Foit (Sokół), Łukasz Kałuża (Zryw), Tomasz Cielesta (Sośnica), Artur Hajnsz (Burza)  – 3

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 44 żółte kartki
  2. Naprzód Żernica – 41
  3. Ruch Kozłów – 33
  4. Burza Borowa Wieś – 31
  5. Amator Rudziniec – 30

Klasyfikacja czerwonych kartek (drużyna)

  1. Młodość Rudno, Zryw Radonia – 3 czerwone kartki
  2. Amator Rudziniec, Carbo Gliwice, Ruch Kozłów – 2
  3. Olimpia Pławniowice, Sokół Łany Wielkie, Zamkowiec Toszek, Czarni Pyskowice, Sośnica Gliwice – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. Gwiazda Chudów, Czarni Pyskowice – 10 czystych kont
  2. Gwarek Zabrze, Olimpia Pławniowice, Sośnica Gliwice – 5
  3. Ruch Kozłów, Sokół Łany Wielkie, Zamkowiec Toszek, Burza Borowa Wieś – 4

Info: naprzodzernica.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here