PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Pierwsze trzy punkty. Naprzód 8:2 Walka Zabrza

Na środę 1 września została zaplanowana 4.kolejka Majer A klasy, jednak pogoda pokrzyżowała plany w jej rozegraniu i zamiast ośmiu zostały rozegrane tylko dwa spotkania. Jednym z nich był mecz Naprzodu z Walką Zabrze, a celem zespołu Józefa Dankowskiego było zdobycie pierwszych trzech punktów w sezonie.

O samy nie będziemy się jakoś specjalnie rozpisywać, wynik w zdecydowanej większości oddaje przebieg spotkania. Nasz zespół od pierwszego gwizdka sędziego przejął inicjatywę i rozpoczął poszukiwania pierwszego gola, na którego trzeba było poczekać do 17 minuty, kiedy trafił Michał Zieliński.

Kolejne ataki naszych gracz sprawiły, że w pierwszych 45-minutach bramkarz Walki musiał wyciągać piłkę z siatki pięciokrotnie, a goście raz zdołali pokonać Dawida Szulca. Po przerwie obraz gry się nie zmienia i to Naprzód dalej dominuje, jednak atmosfera na boisku stała się już bardziej piknikowa, na co wpływ miał wynik.

Drugą połowę wygrywamy 3:1, a całe spotkanie 8:2 i dopisujemy pierwszy komplet punktów w sezonie 21/22.

Zdecydowanie wielkim minusem są stracone bramki i nie chodzi o to, że Dawid Szulc musiał dwukrotnie sięgać do siatki po futbolówki, ale to, w jaki kuriozalny sposób goście je strzelali. Nie zawsze uda się zdobyć w meczu osiem goli, czasem trzeba będzie wygrać 1:0, 2:0, a zachowanie czystego konta będzie niezbędne do dopisania do swojego dorobku trzech punktów.

Bardzo cieszy fakt, że cztery bramki strzelił Łukasz Balon, mamy nadzieję, że nie był to przypadek i w kolejnych spotkaniach będzie nadal pokonywał bramkarzy rywali i nawiąże do czasów kiedy do końca sezonu walczył o koronę króla strzelców.

W sobotę Naprzód zagra na wyjeździe ze Zrywem Radonia.

Naprzód Żernica – Walka Zabrze 8:2 (5:1)