PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Pewne zwycięstwo. Naprzód 3:0 KS Zabrze-Grzybowice

Po przerwie związanej z obostrzeniami, w końcu na boiska wrócili zawodnicy zabrzańskiej Majer A klasy. Zespół Damiana Kraski mierzył się u siebie z KS Zabrze-Grzybowice. Mecz się jeszcze nie zaczął, a już zrobiło się ciekawie, bo rywale zażyczyli sobie, aby nasi zawodnicy pokazali dokumenty potwierdzające ich tożsamość. Zgodnie z przepisami mieli do tego prawo, niestety nie wszyscy z naszych graczy mieli dokumenty przy sobie i musieli tuż przed samym spotkaniem wracać do domów w strojach meczowych. Dlatego radzimy innym zespołom, aby pilnowały takich spraw, bo nie zawsze będzie możliwość tuż przed samym meczem wrócić do domu.

Wracają do rywalizacji sportowej, to mecz po tak długiej przerwie nie powalał, dużo walki z obu stron, lekka optyczna przewaga naszego zespołu. W pierwszej części meczu sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Te najlepsze miał Michał Zieliński, który po dwóch strzałach ostrzegawczych pokonał goalkeepera przeciwników w 40 minucie uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego, nieco lepiej w całej sytuacji mógł zachować się bramkarz z Grzybowic.

W drugiej połowie przewaga Naprzodu jest jeszcze większa, gra toczy się częściej na połowie rywali, a nasz zespół nie daje dojść gościom do żadnej konkretnej okazji bramkowej i w przeciągu całego meczu rywale nie oddają żadnego celnego strzału na bramkę Rafała Russina.

Z kliku okazji bramkowych naszej drużyny, w końcówce meczu udaje zamienić się na bramki dwie: w 83 minucie Michał Zieliński rusza na bramkę gości, w sytuacji sam na sam z bramkarzem KS Zabrze-Grzybowice zwycięsko wychodzi przeciwnik, jednak do odbitej przez niego piłki pierwszy dopada Paweł Madej i z najbliższej odległości strzela swojego drugiego gola w sezonie.

W 87 minucie meczu Mateusz Koleszko podaje na prawe skrzydło do wprowadzonego z ławki Adama Zielińskiego, ten wbiega z futbolówką w pole karne i mimo że kątem oka widzi swojego brata, decyduje się na uderzenie, a jego strzał kończy swój lot w siatce. 3:0

Pewne zwycięstwo odnotowują podopieczni Damiana Kraski w sobotnim meczu. Kolejny mecz nietypowo w piątek na wyjeździe z Sokołem Łany Wielkie.

Naprzód Żernica – KS Zabrze-Grzybowice 3:0 (1:0)