LKS Naprzód Żernica: Pewna wygrana. Quo Vadis Makoszowy 1:6 Naprzód

0
187

W 31.kolejce Majer A klasy nasza drużyna grała na wyjeździe z Quo Vadis Makoszowy. Nie ma co ukrywać, że Naprzód przystępował do tego meczu jako faworyt i od pierwszego gwizdka sędziego przejął inicjatywę nad boiskowymi poczynaniami i dążył do jak najszybszego zdobycia bramki.

Mimo kilku doskonałych okazji, w pierwszych minutach, to w czternastej wychodzimy na prowadzenie, wyśmienite zagranie naszego kapitana grającego z numerem 18 Jacka Kęsika do idealnie wybiegającego na wolne pole Michała Zielińskiego, który pokonuje bramkarza gospodarzy, i tak oto po akcji dwóch sąsiadów wychodzimy na prowadzenie.

Na jego podwyższenie nie trzeba było długo czekać, bo najpierw w 18 minucie drugą bramkę zdobywa Zielu, a w 20 po dośrodkowaniu z rożnego Tomasza Sokołowskiego piłkę głową do siatki kieruje Rafał Wybierek. W 28 minucie spotkania hattricka kompletuje Michał Zieliński i nasza drużyna prowadzi 4:0.

W dalszej części meczu nasi gracze dochodzą jeszcze do paru świetnych sytuacji bramkowych, ale do przerwy nie udaje się już pokonać goalkeepera Quo Vadis. Pod naszą bramką w pierwszej połowie zakotłowało się raz, kiedy po rzucie rożnym świetnie z uderzeniem przeciwnika radzi sobie Mariusz Czuga, który po wielu latach wrócił między słupki pierwszej drużyny.

Drugą połowę rozpoczynamy od zdobycia piątego gola, którego autorem w 48 minucie został Rafał Wybierek. W kolejnych minutach obraz spotkania przypominał już bardziej mecz sparingowy, niż ten o ligowe punkty.

W 68 minucie Mariusz Czuga fauluje zawodnika gospodarzy i sędzia dyktuje jedenastkę, nasz bramkarz był bardzo blisko rehabilitacji za tę sytuację, niestety piłka po jego rękach wpada do siatki.

Wynik spotkania w 85 minucie ustala najmłodszy z braci Zielińskich Adam.

Quo Vadis Makoszowy – Naprzód Żernica 1:6 (0:4)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 0:1 14 min. Michał Zieliński (as. Jacek Kęsik)
  • 0:2 18 min. Michał Zieliński (as. Rafał Wybierek)
  • 0:3 20 min. Rafał Wybierek (as. Tomasz Sokołowski)
  • 0:4 28 min. Michał Zieliński (as. Rafał Wybierek)
  • 0:5 48 min. Rafał Wybierek
  • 1:5 68 min. Grzegorz Skupin k.
  • 1:6 85 min. Adam Zieliński (as. Grzegorz Przybyła)

Żółte kartki: –

Czerwone kartki: –

 

Quo Vadis: Patryk Koschny – Damian Szczyrba, Grzegorz Skupin, Grzegorz Golik (60 min. Paweł Hajok), Adrian Ditrich, Tomasz Bekier, Mariusz Zawadzki, Tomasz Waniek, Adam Szczyrba (46 min. Damian Trześniewski), Robert Skotarczak (32 min. Jakub Jeglorz), Tomasz Kopiec (84 min. Łukasz Piela)

Rezerwowi: –

 

Naprzód: Mariusz Czuga – Patryk Niebrzydowski, Paweł Kober, Jacek Kęsik, Michał Knur, Paweł Madej (57 min. Adam Zieliński), Michał Kuźnik (57 min. Grzegorz Przybyła), Bartosz Kluger, Tomasz Sokołowski (66 min. Łukasz Wieczorek), Rafał Wybierek, Michał Zieliński (46 min. Zbigniew Sodel)

Rezerwowi: –

Info: LKS Naprzód Żernica