PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Na trzy punkty trzeba jeszcze poczekać. Burza 4:3 Naprzód

W poszukiwaniu długo wyczekiwanego zwycięstwa Naprzód udał się do Borowej Wsi na spotkanie z (naszym zdaniem) rewelacją sezonu beniaminkiem Burzą Borowa Wieś (ktoś powie, że Sośnica też jako beniaminek spisuje się jeszcze lepiej, jednak po drużynie z Gliwic można było się tego spodziewać).

Na mecz na doskonałym boisku, nasi zawodnicy wyszli z kilku minutowym opóźnieniem, bo to, co wydarzyło się w pierwszych minutach, można usprawiedliwić tylko tym, że zostali jeszcze w szatni. 22 sekunda gospodarze rozklepują naszą defensywę, ich zawodnik staje sam na sam z naszym bramkarzem, z odrobiną szczęścia omija Pieleckiego i posyła piłkę do bramki.

W 4 minucie ataki zawodników Burzy, przynoszą im rzut wolny z prawej strony boiska, tuż przy linii końcowej. Dośrodkowanie w pole karne odbija ręką ustawiony w murze Kamil Maj, a że stał w szesnastce, sędzia wskazuje na wapno, z którego gospodarze zdobywają drugiego gola.

Na zmniejszenie strat nie trzeba było długo czekać, bo w 8 minucie Szymon Napierała podaje do wbiegającego w pole karne rywali Tomasz Sokołowskiego, który mija goalkeepera i umieszcza piłkę w siatce. Radość z odrobienia połowy strat nie trwała długo, bo w 10 minucie, po kolejnym rzucie karnym podwyższają prowadzenia. Zawodnika z Borowej Wsi faulował Patryk Niebrzydowski.

Do przerwy 3:1. Na drugą połowę zapomnieli wyjść gospodarze, bo w 49 minucie po dośrodkowaniu Kamila Maja z rożnego Adrian Kominiak uderzeniem głową zmniejsza straty. W tym okresie meczu nasi zawodnicy wyraźnie dominują na boisku raz za razem, zagrażają bramce rywali.

W 76 minucie Naprzód traci czwartego gola, zagranie w pole karne wyłapuje bramkarz Burzy, dalekim wybiciem rozpoczyna kontr atak. Ustawiona na środku boiska para naszych zawodników Łajszczak – Kluger zostawia na pozycji spalonej dwóch przez siebie kryjących zawodników, niestety do piłki dobiega wybiegający z własnej połowy gracz Burzy, który wykorzystuje bierność i późną reakcje wymienionych wcześniej naszych graczy, wbiega w pole karne i pokonuje Pieleckiego.

W 87 minucie nadzieję na remis daje naszej drużynie jeszcze Filip Dudziak, który dostał piłkę na wolne pole od Grzegorza Łajszczaka. Popularny Kapi fantastycznym technicznym strzałem, ze skraju pola karnego umieszcza piłkę w okienku bramki.

Ostatecznie nie wygrywamy kolejnego meczu i seria bez zwycięstwa trwa już ponad miesiąc, jednak nasi zawodnicy kolejny raz są sami sobie winni, brak skuteczności pod bramką przeciwnika i proste błędy w defensywnie sprawiają, że z Borowej Wsi, zamiast wracać z trzema punktami, które bez problemu były dzisiaj możliwe do zdobyć, nasi seniorzy wracają z pustymi rękoma.

Relacja tekstowa to tylko niewielki procent tego, co działo się w dzisiejszym meczu, a działo się tak wiele, że nie chcieliśmy niczego pominąć. Swoje trzy gorsze do przebiegu spotkania wrzucili również sędziowie. Dlatego zachęcamy wszystkich do zobaczenia skrótu z tego bardzo ciekawego pojedynku, który ukarze się jutro na naszej stronie.

Burza Borowa Wieś – Naprzód Żernica 4:3 (3:1)