PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Kolejne trzy punkty na koncie Naprzodu

W 8.kolejce Majer A klasy nasi seniorzy udali się na jeden z bliższych wyjazdów, w tym sezonie, bo w Ostropie mierzyli się z Carbo Gliwice. Rywale zajmują pozycję na dole tabeli, jednak mając w pamięci ostatnie pojedynku obu zespołów, zawodnicy trenera Kowala wiedzieli, że mecz nie będzie należał do łatwych.

Doskonałe duże boisko, więc można było grać. Od początku spotkania, to nasi zawodnicy są częściej przy piłce, próbując budować akcje od swojej bramki. W 13 minucie Naprzód obejmuje prowadzenie, podanie Damiana Kraski do niepilnowanego Filipa Dudziaka, a ten ładnym uderzeniem z pierwszej piłki z pola karnego umieszcza piłkę w siatce.

W kolejnych minutach nasi gracze mają kolejne okazje, najlepszej nie wykorzystał Kamil Maj, bramkę mogli zdobyć również m.in. Filip Dudziak i Szymon Napierała, Damian Kraska. W paru sytuacjach brakowało lepszego ostatniego podania, po którym naszym zawodnikom pozostałby dostawić tylko stopę do piłki.

Gospodarze w pierwszej części nie mają żadnych konkretnych okazji. Kilka wrzutek z rogów i wolnych, parę razy rywale byli łapani na spalone, jednak Krzysztof Balon nie musiał wykazać się niczym specjalnym.

Druga część rozpoczyna się fatalnie, Patryk Niebrzydowski fauluje przeciwnika w naszym polu karnym, a gliwiczanie w 48 minucie pewnie zamieniają jedenastkę na gola. Bramka wyrównująca nie podziałała dobrze na nasz zespół i podobnie jak tydzień temu w meczu ze Społem Zabrze rywale w drugiej połowie, zdecydowanie częściej zagrażają bramce Krzysztofa Balon.

Naprzód ma także swoje okazje na bramkę blisko gola byli Paweł Madej i Patryk Niebrzydowski. W 71 minucie po wrzutce w szesnastkę Carbo piłka spada pod nogi wprowadzonego w drugiej połowie Łukasza Nowaka, ten zostaje kopnięty przez zawodnika gospodarzy, a sędzia wskazuje na wapno. Pewnym egzekutorem okazał się Damian Kraska i nasi zawodnicy ponownie wyszli na prowadzenie.

W końcówce meczu gospodarze większą ilością zaatakowali naszą bramkę, co stwarzało sytuacje dla naszej drużyny po kontrach, niestety nasi zawodnicy muszą jeszcze popracować nad finalizacją tego elementu. Ostatecznie wygrywamy 2:1 i do swojego dorobku możemy dopisać kolejne trzy punkty.

Dziękujemy naszym kibicom, którzy licznie przybyli na stadion Carbo.

Carbo Gliwice – Naprzód Żernica 1:2 (0:1)