PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Katastrofa. Naprzód 2:6 Zryw Radonia

W 15.kolejce zabrzańskiej Serie A Naprzód na własnym boisku gościł Zryw Radonia. Rywale w ostatnim czasie zaczęli regularnie punktować, czego nie można powiedzieć o naszej drużynie. Mecz się jeszcze nie rozpoczął, a trener Kowal miał duży problem z zestawieniem jedenastki, przez kontuzję, kartki, pracę pojawiło się pytanie: czy będzie nas jedenastu? Ostatecznie po małych perturbacjach Naprzód w tym meczu ma dwunastoosobową kadrę.

Spotkanie rozpoczyna się od zadania przez gości dwóch szybkich ciosów, a ich sposób przeprowadzenia mogliśmy przewidzieć. Zawodnicy Zrywu zagrywają długie piłki do przodu: w pierwszym przypadku wykorzystują złe ustawienie naszej defensywy i rywal staje oko w oko z naszym bramkarzem, ostatecznie umieszcza piłkę w siatce.

Kilkanaście sekund później przeciwnicy ponownie posyłają piłkę za plecy naszej obrony, z bramki wychodzi Andrzej Pielecki, zawodnik z Radoni próbuje przerzucić piłkę nad nim, ta zatrzymuje się na klatce piersiowej naszego bramkarza, jednak zdaniem arbitra futbolówka miała kontakt z ręką, że zdarzenie miało miejsce na 17 metrze, podyktował rzut wolny dla gości. Strzał kapitanowi Zrywu nie wyszedł, ale piłka podskoczyła na nierówności w polu karnymi i utrudniła interwencje naszemu goalkeeperowi. 7 minuta meczu 0:2.

W następnych minutach naszym zawodnikom brakowało ostatniego celnego podania, aby strzałem na bramkę sfinalizować jedną z okazji. W 24 minucie za zagranie piłki ręką sędzia odgwizduje rzut karny, którego na bramkę kontaktową zamienia Łukasz Balon. Niestety chwilę później Łukasz, drugi raz ostro potraktowany przez rywali z powodu kontuzji biodra musiał opuścić boisko.

Kiedy wydawało się, że wyrównanie to tylko kwestia czasu, bo przed dobrymi sytuacjami stanęli Szymon Napierała i Tomasz Kołaciński, to w 36 minucie Naprzód traci kolejnego gola, tym razem po kontrataku rywal wygrywa pojedynek fizyczny i na raty pakuje piłkę w siatce.

W końcówce pierwszej połowy blisko gola byli Jakub Czyżewski (minimalnie pomylił się z rzutu wolnego) i Krzysztof Balon (jego strzał zatrzymał się na poprzeczce). Na początku drugiej połowy bramkę dla Naprzodu powinien zdobyć Tomasz Kołaciński (jego uderzenie z paru metrów po poprzeczce wypada poza boisko).

Ponownie jak przed przerwą, zamiast zbliżyć się do rywala, ten odskakuje nam kolejną bramką, 56 minucie kapitan Zrywu zagrywa długą piłkę w pole karne z rzutu wolnego niemalże z połowy boiska. Dośrodkowanie przelatuje nad głowami zawodników obu drużyn i ostatecznie po koźle kończy swój lot w bramce Pieleckiego.

W 58 minucie do akcji ofensywnej podłącza się Tomasz Kołaciński, podaje do Szymon Napierały, ten przerzuca sobie piłkę nad interweniującym bramkarzem i zdobywa drugiego gola dla naszej drużyny.

Mimo prób naszej drużyny to do końca spotkania gole zdobywali już tylko groźnie kontratakujący goście, w 66 minucie piłkę z pustej bramki na róg wybija Bartosz Chojnacki, jednak z tego cornera tracimy piątego gola, a w minucie 89, po kontrataku rywale ustalają wynik na 2:6.

Naprzód Żernica – Zryw Radonia 2:6